Dieta a regularne posiłki. Czy to ma znaczenie?

Osoby będące na diecie często słyszą o tym, że podstawą utrzymania diety i uzyskania odpowiednich rezultatów są regularne posiłki. Czy ilość i czas spożywania posiłków ma aż takie znaczenie? Tak, choć należy pamiętać, że samo regularne spożywanie posiłków nie sprawi, że zgubimy zbędne kilogramy. Dopóki nie wprowadzimy odpowiednich zmian w swoim żywieniu i stylu życia (odpowiednia dawka ruchu), to nie osiągniemy pożądanych rezultatów. Na skuteczną dietę ma wpływ wiele czynników. Żeby osiągnąć sukces wszystko musi “działać” jak należy. Regularne posiłki również nam w tym pomogą.

Czy regularne żywienie ma znaczenie?

Zacznijmy od tego, co uważa się za “regularne” spożywanie posiłków. Wiele osób mylnie myśli, że jest to jedzenie “według zegarka”. Tak, oczywiście nie jest. Nie chodzi o to by ściśle trzymać się codziennie tych samych godzin spożywania poszczególnych posiłków. Chodzi o to by nie doprowadzić naszego organizmu do głodu. Stan głodu może spowodować m.in. wzrost stężenia kortyzolu (hormonu stresu) we krwi. Co może mieć negatywny wpływ funkcjonowanie całego organizmu. Prowadzi to m.in. do przemęczenia i problemów ze snem czy zmniejszenia wydajności na treningach. Może to też negatywnie wpływać na układ hormonalny. Jednak to nie wszystko. Do czego jeszcze może doprowadzić nieregularne jedzenie i ile posiłków powinno się spożywać?

Ile jeść posiłków dziennie?

Zaleca się spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia, w około 3-4 godzinnych odstępach. Najbardziej pożywne powinno być śniadanie, a kolacja lekkostrawna i najlepiej spożywania nie później niż 2 godziny przed snem. Po co taki rozkład posiłków? Powodów jest wiele. Jedząc regularnie odpowiednio zbilansowane posiłki nie doprowadzamy np. do “wilczego głodu”, tym samym też nie ma obawy, że przekroczymy kaloryczność naszej diety. Nie obciążymy też naszego układu pokarmowego. Jedzenie dużej porcji jedzenia (nawet zdrowego) raz lub dwa razy dziennie mogłoby do tego doprowadzić. 

Jak jeść regularnie?

Niestety dla wielu osób jedzenie regularnych posiłków nie jest łatwe. W obecnym zabieganym świecie nie każdy ma czas by stać w kuchni i  codziennie przygotować odpowiednią ilość posiłków. Można to oczywiście zrobić np. dzień wcześniej i wkładać jedzenie w pudełka lub słoiki i zabrać ze sobą do pracy lub zostawić w lodówce. Co jednak jeśli nie mamy takiej możliwości? Przecież nie każdy umie gotować lub ma codziennie wieczorem czas i ochotę na to, by przygotować coś do jedzenia na kolejny dzień. Jak wprowadzić dobre zmiany i regularne posiłki? Odpowiedzią może być catering dietetyczny.

Catering dietetyczny a regularne posiłki

Jedną z głównych korzyści zamawiania cateringu dietetycznego jest ułatwienie w organizacji posiłków. Wybierając dobry catering dietetyczny, jak https://trendycatering.pl/ mamy nie tylko pewność, że nasze posiłki dotrą na czas. Każdego dnia otrzymujemy odpowiednią liczbę pysznych i dobrze skomponowanych dań. My nie musimy się właściwie o nic martwić. Nie musimy stać w kuchni, robić zakupów. Nic nie przeszkodzi nam w tym, by zjeść posiłki o odpowiedniej porze. Catering dietetyczny to doskonały sposób na zapewnienie regularnych, odpowiednio zbilansowanych posiłków każdego dnia.

Jakie jeszcze zalety ma catering dietetyczny?

Dobry catering dietetyczny ma wiele zalet. To nie tylko oszczędność czasu, zapewnienie regularności spożywania posiłków i duża wygoda. To znakomity sposób na osiągnięcie zamierzonych celów (np. zrzucenie lub utrzymanie wagi), wprowadzenie zmian w swoim żywieniu i zastąpienie złych nawyków dobrymi. Osoby korzystające z cateringu dietetycznego unikną też impulsywnych zakupów czy marnowania żywności. Catering dietetyczny pokazuje, że aby się najeść wcale nie trzeba jeść dużo czy tłusto. Małe, dobrze zbilansowane posiłki dostarczą energii na cały dzień.

Catering sposobem na monotonię w kuchni

Catering dietetyczny pozwala też poznać nowe ciekawe smaki i połączenia. Gotując samemu w domu możemy popaść w monotonię. Często wiele osób nie ma pomysłu na kolejny obiad i gotuję znów to samo. To może doprowadzić do rezygnacji z diety i podjadania. Dobrze dobrany catering dietetyczny, jak https://trendycatering.pl/warszawa/ wyklucza monotonię. Posiłki są nie tylko odpowiednio zbilansowane, ale też smaczne i ciekawe. Codziennie możemy dostać coś nowego.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz