Catering dietetyczny dla aktywnych

W dzisiejszym zabieganym świecie diety pudełkowe zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, bo dieta pudełkowa to rozwiązanie nie tylko dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy. Catering dietetyczny jest rozwiązaniem praktycznie dla każdego. Czy jest też odpowiedni dla osób aktywnych? Jakie zalety niesie ze sobą dieta pudełkowa? Dlaczego warto po nią sięgać? O tym krótko w dzisiejszym wpisie.

Czym jest dieta pudełkowa?

Co kryje się pod pojęciem „dieta pudełkowa”? Ogólnie rzecz ujmując, to nic innego jak usługa polegająca na dostarczaniu przez firmę gotowych dań w oddzielnych opakowaniach. Dania te są odpowiednio skomponowane pod wymogi klienta, jego dietę. Torby z jedzeniem dostarczane są bezpośrednio pod ustalony adres, w określonych godzinach. Dzięki temu każdy posiłek otrzymujemy szybko i na czas. 

Dlaczego warto wybrać dietę pudełkową?

Catering dietetyczny lub inaczej dieta pudełkowa ma wiele zalet:

  • Nie musimy się martwić o planowanie posiłków, robienie zakupów ani o przyrządzenia odpowiednio skomponowanych dań. Jako klient firmy cateringowej musimy jedynie wybrać interesującą nas dietę, a potem odebrać torbę z posiłkami, która zostanie dostarczona pod wskazany adres. To ogromna wygoda, oszczędność czasu i energii, które możemy poświęcić na swoje hobby, rozrywkę, pracę, aktywność fizyczną czy spotkania z przyjaciółmi.
  • To znakomity sposób na wprowadzenie zmian w swoim żywieniu, zastąpienie złych nawyków dobrymi i poznaniu nowych ciekawych smaków i połączeń. 
  • Dieta pudełkowa, to zapewnienie regularności spożywania posiłków i duża wygoda. Z cateringu dietetycznego możemy korzystać bez przerwy. Wyjeżdżając na urlop lub delegację wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dieta pudełkowa Kraków lub dieta pudełkowa Warszawa, by sprawdzić czy i do tych miejscowości będą dostarczane nasze posiłki.
  • To wybór dla każdego. W bogatym menu znajdziemy diety odpowiednie dla osób cierpiących na nietolerancję glukozy. Znajdziemy diety keto, wege, diety dla aktywnych i wiele więcej. Dodatkowo uzyskamy profesjonalną pomoc dietetyka i nie będziemy się już martwić czy nasz posiłek ma odpowiednią ilość kalorii czy składników odżywczych.

Czy dieta pudełkowa to rozwiązanie dla aktywnych?

Czy catering dietetyczny jest tylko dla osób będących na diecie redukcyjnej? Nic bardziej mylnego. Dieta pudełkowa jest skierowana do wszystkich. Coraz większa liczba osób aktywnych fizycznie sięga po diety pudełkowe. Dlaczego?  Prawidłowe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla każdego. Każdy organizm potrzebuje odpowiedniej dawki energii, by móc odpowiednio funkcjonować. Skąd czerpiemy energię? Oczywiście z jedzenia. Gdy dostarczamy go za mało, organizm nie jest w stanie sprostać stawianym mu wymaganiom. Osoby aktywne potrzebują tej energii jeszcze więcej. Niestety poświęcając czas na ulubioną aktywność fizyczną, rozrywkę czy inne hobby, często mają go zbyt mało, by przygotować odpowiednią ilość posiłków. Rozwiązaniem jest dobry catering dietetyczny, jak 5 Posiłków Dziennie. Firma oferuje catering dietetyczny w Poznaniu, Krakowie, Warszawie oraz 3500 miejscowościach w całej Polsce.

Jaka dieta dla aktywnych?

Wybór odpowiedniej diety to podstawa. Catering dietetyczny 5 Posiłków Dziennie ma w swojej ofercie pakiet ACTIVE. Jest on skierowany do osób kochających aktywność fizyczną. Każdego dnia otrzymujemy 5 pysznych i odpowiednio skomponowanych posiłków. Wszystkie posiłki skomponowane są w taki sposób, by zawierały odpowiednie proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów, dzięki czemu możliwe będzie rozbudowanie tkanki mięśniowej i osiągnięcie lepszych efektów treningowych. Dieta skomponowana jest przez wykwalifikowanego dietetyka.

Jaki catering dietetyczny wybrać?

Wybierając odpowiedni catering dietetyczny musimy sprawdzić kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim należy wejść na stronę danej firmy cateringowej i sprawdzić jakie menu oferuje, czy ma w składzie wykwalifikowanego dietetyka, czy oferuje dietę odpowiednią dla naszych potrzeb oraz to na jakim obszarze oferuje swoje usługi. Ta ostatnia kwestia jest o tyle ważne, że gdy na początku interesuje nas wyłącznie catering dietetyczny poznań, to z czasem może się to zmienić. Wyjeżdżając np. do stolicy dolnego śląska będzie nam potrzebna dieta pudełkowa Wrocław. Zaczynając jakąś dietę trzeba dbać o jej ciągłość, bo tylko to pozwoli nam osiągnąć założony cel. Ważną kwestią jest też oczywiście cena i jakość produktów, z których komponowane są posiłki.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz