Jak jeść regularnie? Poznaj 2 najlepsze sposoby

Jak jeść regularnie? Poznaj 2 najlepsze sposoby.

Znasz to uczucie, kiedy łapie Cię głód, ale nie masz przed sobą pełnowartościowego, apetycznego posiłku? Twoim celem jest jak najszybsze pozbycie się głodu, więc wybierasz cokolwiek: batonika, chipsy albo resztki z wczorajszej kolacji. A może jesteś w grupie osób, które głodują, dopóki nie zrobią satysfakcjonujących zakupów i nie przygotują sobie zdrowego dania? W każdej z tych dwóch skrajnych sytuacji mamy problem nieregularnego jedzenia. Sprawdź, jak go rozwiązać!  

Dlaczego regularne jedzenie jest ważne? 

Funkcjonowanie Twojego organizmu można porównać do działania bardzo inteligentnej maszyny. Jeśli jesz regularnie, wysyłasz organizmowi komunikat: ”Jesteś bezpieczny. Możesz spalać energię na bieżąco, utrzymywać stały poziom cukru  i zapewniać mi dobre samopoczucie”. W przypadku głodówek i nieregularnego jedzenia Twój organizm odczytuje odwrotny komunikat: “Trzeba zrobić zapasy energii i…zobaczymy, co będzie dalej”. Stopniowo dochodzi do rozregulowania przemiany materii, odkładania tkanki tłuszczowej i gorszego samopoczucia. Regularne dostarczanie posiłków, obok ich dopasowanej kaloryczności i zbilansowanych składników, jest podstawową cechą zdrowego odżywiania. 

Planuj posiłki i rób zakupy z wyprzedzeniem

Zatem jak jeść regularnie? Popularną metodą, wymagającą trochę strategicznego myślenia, jest planowanie posiłków i zakupów spożywczych. Najbardziej praktyczne jest tworzenie planu tygodniowego, np. w sobotę rano. Plan może obejmować 5 Posiłków Dziennie na każdy kolejny dzień od poniedziałku do niedzieli. Według tego planu przygotowujesz też listę produktów, które trzeba kupić i jedziesz do marketu. Metoda ta ma jednak kilka minusów. Wymaga poświęcenia czasu zarówno na planowanie, jak i na przygotowywanie posiłków. Poza tym, aby stworzyć tygodniowe, zbilansowane menu, trzeba po prostu znać się wartościach odżywczych i diecie.

Zamów catering dietetyczny

Drugim sposobem na regularne jedzenie jest catering dietetyczny. To opcja dla każdego, kto nie chce tracić czasu na zajmowanie się tematem jedzenia, ale ceni sobie zdrowe odżywianie. Dieta pudełkowa przygotowana przez specjalistów nie wymaga od Ciebie ani planowania, ani chodzenia do sklepu. Każdy posiłek możesz zjeść o odpowiedniej porze i tym samym poprawić funkcjonowanie swojego organizmu. Nie musisz obawiać się, że zamówione nie będzie odpowiadało Twoim preferencjom czy stylowi życia to Ty decydujesz o rodzaju przyjmowanej diety. W 5pd jest 17 rodzajów diet od uniwersalnej, przez dietę dla wegetarian, wegan, cukrzyków,  osób odchudzających się, czy miłośników sezonowych dań. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty, zwłaszcza jeśli poza osiągnięciem regularności, masz też inne cele związane z odżywianiem. 

Regularność posiłków to cecha zdrowego odżywiania. Znajdź swój sposób na optymalny czas jedzenia i wprowadź go do swojej codzienności. Zmiany zaobserwujesz już w krótkim czasie. Stały poziom cukru we krwi, poprawa przemiany materii i lepsze samopoczucie to przykładowe zalety regularnego jedzenia. 

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz