Detoks cukrowy Wyd. REA-SJ. Recenzja książki.

Detoks cukrowy Wyd. REA-SJ. Recenzja książki. (1)Na początku kalendarzowej wiosny postanowiłam wziąć się za siebie i troszkę oczyścić, odchudzić, a co najważniejsze wzmocnić mój organizm. Dlatego tak ucieszyła mnie książka, którą dostałam od wydawnictwa REA-SJ „Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm” autorstwa F. Salomonsson.

Detoks cukrowy Wyd. REA-SJ. Recenzja książki. (4)Autorka Fillipa Samononsson stworzyła wspaniały poradnik dla każdego kto chce zadbać o swój organizm. Jeśli  od lat stosujesz przeróżne diety, ale wciąż nie czujesz się komfortowo? Często sięgasz po niezdrowe przekąski? Nie potrafisz się powstrzymać przed zjedzeniem kolejnego batonika? Być może winowajcą jest cukier. Filippa Salomonsson, szwedzka trenerka żywieniowa proponuje nam detoks cukrowy – program dietetyczny, który w trzy tygodnie odzwyczai Cię od cukru, pozwoli poczuć Ci się zdrowo i lekko, niepostrzeżenie uwolni Cię od nadmiaru kilogramów.

Książka „Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm” napisana jest w sposób przystępny i czytelny. Autorka nie używa skomplikowanych zwrotów. Całą pozycję czyta się łatwo i przyjemnie. Do tego barwne i zachęcające fotografie, dzięki którym widzimy, że jedzenie pozbawione cukru może być równie smaczne.

Detoks cukrowy Wyd. REA-SJ. Recenzja książki. (3)

Książka przekonuje do filozofii zdrowego żywienia i stylu życia. Na kartach tej ciekawej pozycji znajdziecie:

  • historię autorki o jej osobistym zmaganiu z uzależnieniem do cukru
  • wskazówki, jak przygotować się odpowiednio do zastosowania programu dietetycznego
  • listę produktów, które będą nam niezbędne, aby zwalczyć ochotę na cukier
  • harmonogramy posiłków na każdy dzień w ciągu trzech tygodni
  • listy zakupów na każdy tydzień
  • pyszne, ciekawe i proste w przygotowaniu przepisy
  • oraz wskazówki dotyczące okresu po zakończeniu programu.

Zastosowanie proponowanego przez autorkę detoksu cukrowego ma pozwolić nam wypracować zdrowy styl życia oparty na zrównoważonym odżywianiu, a co najważniejsze umożliwić utrwalenie osiągnięć i wykluczyć powrót do złych nawyków.

Nawet jeśli tak jak ja myślicie, że nie będziecie umieli w pełni wyeliminować ze swojej diety cukru, to uważam że warto wprowadzić w życie choć część wskazówek z tej znakomitej książki. Ja na pewno wprowadzę na stałe do swojego jadłospisu kilka wspaniałych i ciekawych przepisów, którymi dzieli się autorka, jak np. proteinowe musli z kremowym jogurtem czy pyszne, a o wiele zdrowsze od tradycyjnych – lody truskawkowe. Ale czy będą to tylko lekkie zmiany, czy całkowite okaże się po świętach, gdy zacznę trzytygodniowy program, który w założeniu ma odchudzić, oczyścić i wzmocnić mój organizm.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz