7 produktów przyspieszających metabolizm

Zmiana nawyków żywienia nie jest prosta. Przejście na dietę, ćwiczenia, to wszystko może sprawić problemy. Dlatego, gdy decydujemy się na taką zmianę, najpierw warto udać się do dietetyka lub posiłkować informacjami z takich miejsc jak https://dietetyk.edu.pl, gdzie można znaleźć informacje na temat odchudzania, diet oraz zdrowego trybu życia. Jednak czy można wcześniej się już przygotować do diety? Czy istnieją naturalne produkty przyspieszające metabolizm? Po jakie produkty warto sięgać, gdy chcemy zgubić nadprogramowe kilogramy? 

Czym jest metabolizm?

Ogólnie mówiąc metabolizm, to ogół reakcji zachodzących w naszym organizmie, które prowadzą do wykorzystania energii i składników odżywczych pochodzących z pożywienia do podtrzymania procesów życiowych. Naturalne tempo metabolizmu uwarunkowane jest genetycznie. Jednak na tempo, to można wpłynąć poprzez długofalowe zmiany obejmujące dietę i aktywność fizyczną.

Które naturalne produkty przyspieszają metabolizm?

Czy istnieją naturalne produkty przyspieszające metabolizm? Oczywiście. Niektóre z nich na pewno mamy w swoich szafkach i nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich mocy.

  1. Cynamon, to znany i ceniony sprzymierzeniec w walce o szczupłą sylwetkę. Zadaniem cynamonu jest pobudzanie trawienia, dostarczanie organizmowi dużych ilości błonnika pokarmowego, zapobieganie zakwaszaniu, a także działanie przeciwbiegunkowe. Wprowadzając go do diety nie tylko możesz wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu, ale też wyregulować pracę nerek.
  2. Zielona herbata jest cenionym źródłem takich związków jak katechiny. To jedne z najsilniejszych antyoksydantów, które są jednocześnie kluczowym składnikiem pomagającym w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Pijąc zieloną herbatę walka z nadprogramowymi kilogramami będzie łatwiejsza.
  3. Imbir dzięki właściwościom rozgrzewającym wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Wspomaga też trawienie i zapobiega wzdęciom. Wpływa też na oczyszczenie organizmu z toksyn.
  4. Chilli, to znana pikantna papryczka. Zawiera w swoim składzie kapsaicynę. Substancja ta odpowiedzialna jest nie tylko za ostry smak przyprawy, ale też za jej rozgrzewające działanie, które a wpływ na metabolizm spoczynkowy. Pobudza układ pokarmowy do wytężonej pracy i zmniejsza łaknienie.
  5. Pieprz cayenne, podobnie jak chilli, w swoim składzie  zawiera kapsaicynę. A tym samym i on ma wpływ na przyspieszenie metabolizmu.
  6. Curry dzięki zawartości kwasu HCA przyspiesza przeminę materii i działa hamująco na ośrodek głodu. Jest tym samym sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami.
  7. Grejpfrut bardzo często pojawia się w wielu dietach. Nic dziwnego, bo ma niską zawartość kalorii i jednocześnie wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Dodatkowo zawarty w grejpfrutach błonnik działa pobudzająco na pracę jelit.

To oczywiście nie wszystkie produkty, które mogą mieć wpływ na nasz metabolizm. Można tu też wymienić goździki, kurkumę, kardamon, a nawet kawę.

Które ćwiczenia będą najlepsze?

Jeśli pragniemy przyspieszyć metabolizm i wspomóc odchudzanie, nie możemy zapominać też o ćwiczeniach. Najlepsze okazują się tu interwały, czyli trening o wzmożonej intensywności i krótkim czasie trwania. Doskonale podkręcają metabolizm. Choć tak naprawdę każda aktywność fizyczna jest dobrym rozwiązaniem. Zarówno ćwiczenia, jak i dietę powinno się dostosowywać do siebie. Opcji jest wiele. Najlepiej nie kierować się modą czy tym jak ćwiczy nasza koleżanka. Bo jednym pomogą interwały, a inni doskonale będą się czuli w szybkim marszobiegu. Każdy ma inne potrzeby i predyspozycje. Dla jednych najważniejsze będzie, by wysmuklić nogi, podczas gdy inni będą szukać idealnego ćwiczenia na płaski brzuch. Najważniejsze w tym wszystkim jest, to by nigdy nie zapominać o ruchu. Ruch to zdrowie!

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz