Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatki. Recenzja książki.

Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatki. Recenzja książki.

„Niech dieta będzie Twoją pasją, a nie obsesją”

„Nie odchudzaj się dla kolegów, koleżanek, chłopaka. Zrób to dla siebie – wtedy docenisz to najbardziej”

„Pamiętaj: jesteś tym, co jesz, więc jedz pięknie!”

Te i wile innych niezwykle trafnych słów znajdziecie w książce Magdaleny Markowskiej „Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatki” I choć już nie jestem nastolatką z dużą przyjemnością wczytywałam się w kolejne strony książki. Książka docelowo skierowana jest do nastolatek, jednak powinna trafić na półki każdej osoby, która szuka ciekawych, lekkich i co najważniejsze prostych w przygotowaniu i smacznych przepisów.

W obecnych czasach moda na szczupłe ciało, zwłaszcza wśród młodzieży jest bardzo rozpowszechniona. I wiele młodych dziewczyn stara się za wszelką cenę osiągnąć wymarzoną wagę. Książka Magdaleny Markowskiej, to bardzo dobry i mądry poradnik jak zrobić to z głową. Na początku autorka wymienia m.in. najczęstsze błędy popełniane w odchudzaniu,  10 podstawowych przykazań efektywnej diety oraz fakty i mity mu towarzyszące.

Kolejne strony, to swoista książka kucharska, która zawiera wiele inspirujących, lekkich i smacznych przepisów przydatnych w dwumiesięcznej kuracji odchudzającej jaką proponuje nam autorka. Przepisy te warto wprowadzić do swojego jadłospisu nawet jeśli nie jesteście na diecie. Zdrowe batoniki żurawinowe, ciasteczka owsiane z jagodami goji, wrap z sałatą i indykiem, sałatka  z makrelą, burgery z cukinią i sosem tzatziki i wiele innych propozycji, które przygotowuje się szybko i prosto. Z przepisami powinien poradzić sobie nawet początkujący kucharz. Pod koniec książki znajdziemy jeszcze kilka już trochę mniej zdrowych przepisów na… słodkości. No cóż… nie można sobie wszystkiego odmówić 😉

Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatki. Recenzja książki. (2)

Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatki. Recenzja książki. (3)

Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatki. Recenzja książki. (4)Na koniec Magdalena Markowska dzieli się z czytelnikiem kilkoma cennymi uwagami jak utrzymać osiągniętą wagę i uzdrowić na stałe swoją kuchnię, a tym samym życie.

Czy polecam tą książkę? Tak. Oczywiście znawcy diet znajdą w niej różne „ale”. Ja do dietetyków nie należę. Moim zdaniem książką jest dobrym przewodnikiem, aby każdy kto zdecydował się na walkę z kilogramami, uzdrowienie swoich posiłków znalazł coś dla siebie. Książkę warto podarować zwłaszcza nastolatce, by zrozumiała, że diety cud lub odmawianie sobie jedzenia nie doprowadzi do niczego dobrego. Zdrowe odżywianie i szczęście idą w parze.

Książkę możecie nabyć tutaj (obecnie w promocyjnej cenie):

logo__zdrowepodejscie

http://zdrowepodejscie.pl/

 

 

Zapisz

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

  1. Renia says:

    Świetna recenzja. Nie suche są 3 rozdziały to i to Tylko widać że pani książkę przeczytała i faktycznie poleca. Chętnie kupię

Dodaj komentarz