Porządki świąteczne, przeprowadzka – gdzie przechować rzeczy?

Kortonado Znajdź miejsce na swoje rzeczyŚwięta już tuż tuż, a chwilę później Nowy Rok. Końcówka roku jest dla wielu osób bodźcem do zmian zarówno tych mniejszych, jak i tych większych. Wielu z nas robi gigantyczne porządki, a nawet podejmuje decyzje o zmianie miejsca zamieszkania (jak wielu moich znajomych). Podczas takich przygotowań często okazuje się, że wiele naszych rzeczy nie mieści się w nowym mieszkaniu lub zwyczajnie zagraca obecne. O ile są, to rzeczy nam zbędne rozwiązanie jest proste (oddać komuś innemu lub wyrzucić). Ale co, gdy chcemy je zachować? Skąd wziąć na to miejsce? Gdzie je przechować? Rozwiązaniem są mini magazyny. Gdzie je znaleźć? Wystarczy skorzystać z serwisu Kartonado.

Kartonado, to ogólnie rzecz ujmując platforma internetowa, która łączy osoby szukające przestrzeni dla swoich rzeczy z tymi, którzy mają niezagospodarowane miejsce i dodatkowo chcą na nim zarobić. Jak to działa w praktyce? Na Kartonado znajdziesz zarówno najbliższy magazyn samoobsługowy self storage do przechowania swoich rzeczy, jak również jakąś wolną przestrzeń np. garaż czy piwnicę, którą oferuje jeden z sąsiadów. Wszystko jest oczywiście odpowiednio zabezpieczone (!) Samoobsługowe magazyny self storage zapewniają w większości monitoring i ochronę. Jeśli zdecydujemy się natomiast na przechowywanie rzeczy na powierzchni takiej jak piwnica lub garaż, wtedy nasze rzeczy zostaną objęte ubezpieczeniem zapewnionym przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa.

Przechowywanie rzeczy stało się o wiele prostsze. Mini magazyny zapewniają nam dodatkową, tak często potrzebną powierzchnię. Możemy w nich przechować nie tylko nieużywany sprzęt sportowy, sanki czy meble, ale również… świąteczne prezenty 😉 Za granicą korzystanie z takich rozwiązań jest na porządku dziennym. W Stanach Zjednoczonych około 10 procent gospodarstw domowych korzysta na co dzień z możliwości przechowywania rzeczy poza domem w wynajmowanych magazynach. Jest to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie, które ułatwi życie nie jednej osobie. Moi znajomi korzystają z takich mini magazynów najczęściej w czasie remontów lub przeprowadzek. Mają w nich również schowane stare meble, które chcą w późniejszym czasie poddać renowacji.

Jeśli i Wy zastanawialiście się choć raz „Gdzie schować te wszystkie rzeczy?” zajrzyjcie do Kartonado i znajdźcie odpowiednie miejsce 😉

Print Friendly, PDF & Email

7 comments

  1. tans says:

    myślę że ja mam tyle rzeczy że to by nie przeszło 😉 od razu planowałam swoją przeprowadzkę do Warszawy tak by się spakować, władować na auto i rozpakować w miejscu docelowym 😉 magazyn to dla mnie za mało 😉

Dodaj komentarz