Pizza która zaskakuje – Pizza Contenta

Pizza… Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, jak bardzo lubimy pizze (ja z mężem). Idealna na spotkania z przyjaciółmi, idealna na weekend, wspaniały pomysł na coś pysznego i sycącego na wycieczce. Po długiej trasie nie ma jak wejść do pizzerii i zjeść pizze wypełnioną po brzegi ulubionymi dodatkami. Do tej pory próbowaliśmy już chyba wszystkich możliwych rodzajów pizzy. Od prawdziwej włoskiej… dawno dawno temu, aż po nietypowe polskie kombinacje smaków. Byłam przekonana, że już nic nas nie może zaskoczyć w temacie pizzy. Aż do pewnego dnia w Warszawie. Czy próbowaliście kiedyś pizzy w… rożku? Tak, tak dobrze czytacie. Pizza Contenta, to wspaniały innowacyjny pomysł na pizze. To połączenie tradycyjnego smaku, w nietradycyjnej formie. Wspaniały pomysł w szczególności dla osób, które (ta jak my) zawsze są w biegu. Taką pizze łapiemy w dłoń i… możemy ruszać dalej w drogę delektując się jej smakiem. A tego mamy, aż po brzegi różka. Pyszne dodatki, włoski ser mozzarella, dobrze doprawiony sos pomidorowy, pyszne ciasto… Nic tylko jeść.

Pizza Contenta, a tradycyjna pizza

Tak jak wspominałam, Pizza Contenta nie jest ani okrągła ani prostokątna. To pizza w rożku! Rożek pozwala na to by zabrać ją dosłownie wszędzie. Wypełniony jest najlepszymi gatunkowo składnikami i jest gotowy do podania w kilka minut.

Jak wypada porównanie pizzy w rożku z tradycyjną pizzą włoską?

Pizza z salami w rozmiarze 26 cm waży około 400 gramów, z czego ser mozzarella to 80-90 gramów, salami to następne 50 gramów. Ciasto do jej wypiecznia waży około 150 gramów. Natomiast rożek Pizza Contenta ma wysokość 14 cm, waży około 150-160 gramów z czego ser mozzarella to 50 gramów a salami 25 gramów. Ciasto na rożek waży 60 gramów.

W ofercie znajdziecie zarówno rożki pszenne, jaki orkiszowe, kukurydziane czy też bezglutenowe. Smak ciasta można też podkreślić przyprawami (bazylia, oregano, papryka czy chilli).

Czym są wypełnione rożki?

  • Ser mozarella, sos pomidorowy, szynka, pieczarki, cebula, oregano – taka capriciossa tylko zamiast karczochów ma cebulę,
  • Ser mozarella, sos pomidorowy, szynka, ananas, oregano – pizza hawajska,
  • Ser mozarella, sos pomidorowy, salami peperoni, papryka, oregano –pepperoni z papryką,
  • Ser mozzarella, sos pomidorowy, papryka, cebula, pieczarki, oliwki, oregano – coś dla wegetarian,
  • Ser mozzarella, sos pomidorowy, papryka, cebula, tofu marynowane i klasyczne, sojowe kiełbaski wędzone, oliwki, oregano – nie zapominamy o weganach.

Inne kompozycje smakowe niż wymienione wykonywane są na specjalne zamówienie.

Gdzie można kupić Pizze Contenta?

Obecnie można ją kupić w Warszawie, Towarowa 22, parking CH Jupiter (poniedziałek-piątek 11:30-16:15) lub zamówić na www.pyszne.pl

Firma szuka również odbiorców gastronomicznych (catering, kantyny pracownicze/szkolne).

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

Dodaj komentarz