Ozdoby na Wielkanoc – co warto wybrać?

Ozdoby na Wielkanoc to prawdziwe bogactwo dekoracji, dzięki którym możemy poczuć wyjątkową atmosferę najważniejszych świąt w kalendarzu katolickim. Pisanki, koszyczki czy zajączki to tylko niektóre z symboli, które kojarzą się z Wielkanocą. Warto wprowadzić je do swojego mieszkania i cieszyć się niepowtarzalnym klimatem, którym możemy dzielić się z najbliższymi. Zatem na jakie ozdoby warto postawić? Sprawdźmy!

  1. Dekoracje wielkanocne na stół świąteczny
  2. Ozdoby na Wielkanoc do salonu

Dekoracje wielkanocne na stół świąteczny

Udekorowanie stołu wielkanocnego to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do świąt w każdym polskim domu. To właśnie przy nim spożywamy uroczyste śniadanie i spotykamy się z najbliższą rodziną świętując przy tradycyjnych potrawach. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę, w zbudowaniu której z pewnością pomogą nam świąteczne dekoracje.

Pamiętajmy o tym, że śniadanie wielkanocne to bardzo radosne wydarzenie, podczas którego możemy dzielić się pokarmami poświęconymi dzień wcześniej. Z tego względu warto zadbać o to, aby stół prezentował się elegancko, a przy tym wprowadzał powiew wiosennej świeżości. Absolutnym must have są wielkanocne tekstylia, a wśród nich biały obrus. Można nieco przełamać jego charakter z pomocą modnego bieżnika z motywem np. zajączków czy kurczaczków.

Nie można zapomnieć również o odpowiedniej zastawie. Obok stylowych talerzy, wystawnych sztućców czy też stylowych szklanek, na świątecznym stole nie powinno zabraknąć również np. półmisków na przekąski w kształcie zajączków, jajek czy też kwiatów. Absolutnym must have są także wszelkiego rodzaju figurki wielkanocne, dzięki którym dekoracja stołu stanie się zdecydowanie bardziej wesoła. Po jakie modele sięgnąć? Białe baranki, nietypowe kurczaczki czy też kolorowe zające z pewnością przyciągną uwagę nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

W samym centrum stołu wielkanocnego powinny pojawić się świeże kwiaty. Przezroczysty wazon z tymi, które jednoznacznie kojarzą nam się nie tylko z Wielkanocą, ale również wiosną i piękną pogodą – żonkilami, tulipanami czy baziami – ożywią aranżację i sprawią, że będzie jeszcze bardziej zachęcała do spędzania czasu w gronie rodzinnym.

Ozdoby na Wielkanoc do salonu

Jeśli chcemy, aby aranżacja salonu nabrała radosnego charakteru i pozwalała jeszcze bardziej wczuć się w świąteczną atmosferę, nie może w niej zabraknąć miejsca na wielkanocne dekoracje z prawdziwego zdarzenia.

Ozdoby świąteczne, które zrobią ogromne wrażenie na gościach? Niekwestionowanym hitem od dobrych kilku sezonów są stroiki z koszyczkami wielkanocnymi w roli głównej, które można znaleźć np. na https://www.empik.com/dom-i-ogrod/ozdoby-na-wielkanoc/koszyczki-wielkanocne,3950220201,s. Dzięki nim każdy, nawet najbardziej neutralny wystrój stanie się istnym synonimem Wielkanocnego świętowania. Co powinno się znaleźć w takim koszyczku? Wszystko zależy od tego, co nam w duszy gra. Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalizmu, ciekawym rozwiązaniem będą pisanki wielkanocne w towarzystwie świeżej trawy. Można wykorzystać również rzeżuchę, która jest jednym z symboli świąt Wielkiej Nocy. Jeśli lubimy zdecydowanie bardziej odważne kompozycje, warto również dodać zajączki wielkanocne, jednak należy pamiętać o tym, aby całość była spójna i nie była zbyt przytłaczająca.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zające wielkanocne znalazły się w dekoracjach salonu w wersji solo. W sklepach można znaleźć stylowe figurki w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez trudu możemy wyczarować z nich oryginalną ozdobę np. na stolik kawowy. 

/artykuł sponsorowany/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz