Opowiedz mnie Magdalena Matoso – recenzja

Opowiedz mnie” Magdaleny Matoso, to bajka inna niż wszystkie. Takie perełki można znaleźć tylko w Wydawnictwie Babaryba. Bo czy jest coś lepszego niż opowiadanie bajek? Z tą książką jest, to jeszcze prostsze, a autorem całej opowieści nie jesteśmy my „rodzice”, tylko nasze dziecko.

Tu wszystko zależy od wyobraźni dziecka, a jak wiemy ta jest ogromna. Dlatego to nie jest książka na raz. Za każdym razem, gdy dziecko bierze ją w rękę poznajemy nową historię. Nie raz te opowieści wywołały u mnie duży uśmiech na twarzy i z przyjemnością słuchałam ich dalszej części, a moje maluchy opowiadały z przejęciem. U nas opowieść „pisana” jest raz przez jedno dziecko, a raz przez drugie.

Ale jak to wszystko działa? Czym właściwie jest ta książka? To taki przewodnik. Dziecko przygląda się obrazkom na danej stronie i decyduje o czym dziś będzie opowieść. A wszystko zaczyna się tradycyjnie „Za siedmioma górami, za siedmioma lasami mieszkał(a)…” No właśnie, kto tam mieszkał? Wybór mamy ogromny, bo może to być księżniczka, a może to być małpka lub kotek. Gdy dziecko wybierze postać musi nadać jej imię, coś więcej o niej powiedzieć i… ruszyć paluszkiem po labiryncie, by na drugiej stronie przekonać się kogo spotka na swojej drodze wybrana postać i jakie teraz będzie miała przygody.

Polecam Wam książkę „Opowiedz mnie”. To wspaniała zabawa, przy której nie sposób się nudzić.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz