Jaki sprzęt do biura?

Dobre urządzenie biura jest niezwykle ważne. Odpowiednie biurka, wygodne krzesła, pojemne szafy i szafki. Do tego dobre oświetlenie. To wszystko ma wpływ na wydajność pracy pracownika. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Oczywiście o sprzętach. Czasy spisywania wszystkiego ręcznie już dawno minęły.

Jaki sprzęt do biura?

Każda praca jest inna, każde biuro wymaga innego sprzętu dostosowanego pod konkretne potrzeby pracowników. Jednak jest kilka spójnych elementów.

Komputery i laptoty

Obecnie żadne biuro nie obejdzie się bez dobrego komputera lub laptopa. To obecnie podstawowy sprzęt bez, którego wykonywanie obowiązków służbowych nie jest możliwe. Jeśli praca wymaga wyjazdów służbowych, spotkań w terenie to najlepszym rozwiązaniem jest zakup laptopów, które zapewnią mobilność. Jeśli charakter branży tego nie wymaga, to w zupełności wystarczą stacjonarne komputery z odpowiednim monitorem, muszką i klawiaturą.

Drukarka, skaner, kopiarka

Co musi znaleźć się w każdym biurze? Dobra drukarka, skaner i kopiarka to podstawa. Na co się zdecydować? Tu w grę wchodzi wiele czynników. Wszystko zależy od branży, wielkości biura i potrzeb pracowników. Inne parametry sprzętu są ważne dla dużych firm, a inne dla małych, czy nawet jednoosobowych. Część firm decyduje się np. od razu na zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Sprzęt jest większy od  tradycyjnej drukarki, jednak spełnia rolę wielu urządzeń. To świetne rozwiązanie do większych biur. Co ma jeszcze znaczenie? Szybkość, jakość wydruku, bezawaryjność, cena. Ta ostatnia bywa czasem decydująca. Dlatego wiele firm zastanawia się też czy lepiej kupić nowy czy używany sprzęt. I tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko należy przeanalizować i dostosować pod swoje potrzeby i możliwości finansowe. Ważne jednak by wybrać sprzęt z dobrego, sprawdzonego źródła. Warto tu przyjrzeć się bliżej np. ofercie https://www.telcop.pl/, gdzie można nie tylko kupić jakościowy, sprawdzony sprzęt, ale też zastanowić się nad ofertą najmu.

Niszczarka do dokumentów – czy warto ją kupić?

Ochrona danych osobowych i ważnych informacji finansowych to podstawa. Dobra niszczarka, która często nie zajmuje wiele miejsca, może być tu niezbędna. Niszcząc dokumenty za jej pośrednictwem wiemy, że poufne dane nie wyciekną. Wybierając niszczarkę należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Są niszczarki tnące na paski, na ścinki. Są też modele, w których zniszczymy też folie do rzutników, karty kredytowe, laminowane dokumenty, płaty CD/DVD itd. Niezwykle ważna jest klasa niszczenia dokumentów, czyli stopień tajności niszczarki. Warto też zwrócić uwagę na to jaki pojemnik ma niszczarka. W zależności od tego ile osób będzie z niej korzystać można zakupić sprzęt z mniejszym lub większym pojemnikiem. Dla przykładu w średniej firmie lepiej sprawdza się pojemność 30-50 litrów, w korporacji już 70 litrów.

*wpis we współpracy

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz