Jak tanio wysłać przesyłkę?

W obecnych czasach chyba już każdy miał możliwość wysłania jakieś paczki. Kiedyś ta czynności leżała głównie po stronie firm, a prywatna osoba mogła co najwyżej wysłać swoją paczkę czy list na poczcie. Czy było to łatwe i tanie? No cóż… te kwestie są sporne, ale ja osobiście nie znosiłam tych długich kolejek na poczcie. Dodajmy, że byłam mała, więc tym bardziej miałam ograniczoną cierpliwość 😉 Teraz jest o wiele łatwiej. Jednak wybór odpowiedniego kuriera nie należy do łatwych. Rynek jest duży. Ja najchętniej korzystam z platform wysyłkowych, które umożliwiają wysyłkę paczek zarówno na terenie naszego kraju (Polski), jak i za granicę. Ostatnio pomagałam przyjaciółce w spieniężeniu niektórych niepotrzebnych rzeczy w domu. Ileż zrobiło się miejsca 🙂 Nie wiem czy czytaliście może książkę „Gdzie rosną pieniądze” Joanny Dymmel? Ja przyznam Wam szczerze, że czekam dzielnie w kolejce, aby móc ją w końcu przeczytać. Moja koleżanka jest już po lekturze i… to właśnie lektura książki skłoniła ją do ogromnych zmian w domu, porządków i… napełnienia portfela brakującą gotówką. Byłam w szoku jak łatwo udało jej się zarobić na wakacje i… zrobić porządki. Jednak, aby nie stracić na sprzedaży swoich rzeczy (, które po prostu stały i nikt z nich nie korzystał) nie można było przepłacić na wysyłce paczek. A szły zarówno w różne miejsca w Polsce, jak i za granicę. Szukając odpowiedniej platformy umożliwiającej taką wysyłkę trafiła na stronę epaka.pl Co ją przekonało? Chyba najbardziej to zdanie:

„9,98 zł za wysyłkę? U nas to możliwe! Na drodze przestrzegamy przepisów drogowych, ale na rynku pędzimy z prędkością światła, żeby nadążyć za oczekiwaniami naszych Klientów.”

Epaka współpracuje z najlepszymi firmami kurierskimi. Chyba każdy słyszał o UPS, DPD, Geis, InPost, FedEx, DHL, a nawet paczkomatach (osobiście cieszę się, że w końcu te ostatnie pojawiły się w mojej miejscowości). Co ciekawe Epaka, to nie tylko platforma wysyłkowa, ale również ponad 150 stacjonarnych placówek rozsianych po całej Polsce. A dlaczego warto właśnie tam nadać przesyłkę?

  • duża elastyczność, dzięki współpracy z wymienionymi firmami kurierskimi,
  • brak deklaracji na minimalne ilości wysyłek (, to był ogromny plus),
  • płacisz tylko za to, co faktycznie wysyłasz,
  • materiały do zapakowania przesyłek można otrzymać za darmo.

Czy warto? Oczywiście ja byłam tylko pomocnikiem, ale widząc jak sprawnie to wszystko poszło i jak mało zostało wydane na przesyłki, to warto. No cóż… czekam na książkę, a potem chyba sama zacznę zarabiać 😉 Może i mi się uda.

Czy korzystacie często z firm kurierskich? Macie swoją ulubioną czy wolicie właśnie takie platformy?

 

 

Print Friendly, PDF & Email

7 comments

Dodaj komentarz