Jak dziecko poznaje świat logistyki – Klocki Blocki RABEN

„Mamo, mamo o skąd masz paczuszkę”

„Pan kurier ją przywiózł”

„Jak? A skąd on ją ma?”

Moje dzieci są strasznie ciekawskie. Zresztą podejrzewam, że nie tylko moje 😉 Dzięki temu się uczą, poznają świat. Od zawsze interesowało je „skąd mama ma paczkę”. Nie raz próbowałam im to wytłumaczyć, ale z marnym skutkiem. Bo jak wytłumaczyć maluchowi w prosty sposób świat logistyki? Najlepiej przez zabawę! 🙂

Nie raz pisałam Wam jak moje dzieci uwielbiają klocki. Przeważnie pokazywałam Wam te skierowane dla najmłodszych z serii „MUBI”. Dziś kilka słów o klockach dla starszych dzieci. Klockach wyjątkowych, bo pokazujących dotąd nieznany świat w sposób ciekawy i zabawny. Od dziś moje dzieci nie tylko wiedzą skąd mama ma paczuszki, ale też i same z przyjemnością je dostarczają wymyślonym mieszkańcom pewnego miasteczka znajdującego się w ich pokoju 😉 A wszystko dzięki serii RABEN.

RABEN, to zestawy klocków związane z szeroko pojętą logistyką. Stworzenie tej serii miało na celu wprowadzenie dzieci w świat logistyki. Dla nas dorosłych temat jest znany i prosty, jednak wytłumaczenie tego małemu dziecku jest naprawdę trudne. Klocki z serii RABEN dostępne są od listopada 2018 roku. Seria skierowana jest dla dzieci w wieku +6, choć po złożeniu mogą się nimi bawić również mniejsze dzieci (jak mój synek, ale pod czujnym okiem dorosłych).

Aby pokazać moim maluchom skomplikowany świat logistyki nabyłam:

Klocki Blocki RABEN Kurier i Baza Magazynowa

Już samo składanie było udaną zabawą. Córeczka wraz z 11-letnim kuzynek i pomocą ze strony wujka i taty spędziła naprawdę miły wieczór składając klocki. Zaciekawiona co z tego powstanie dodawała wciąż nowe elementy. W rezultacie otrzymaliśmy wspaniałą dużą bazę magazynową pełną paczek. Nie zabrakło też wózka widłowego do ich przewożenia, samochodu dostawczego, który wywiezie paczki z magazynku, a nawet ochroniarza pilnującego całego magazynu. Oczywiście złożone figurki mają wiele ruchomych elementów. Wózek widłowy może podnosić i przewozić paczki, samochód nie tylko jeździ, ale ma też otwieraną tylną klapę, do środka spokojnie można włożyć paczuszki.

Jak wspomniałam wcześniej mamy również samochód kuriera. Tu zmieści się o wiele więcej paczek, które można dowieźć pod wskazany adres.

Maluchy nie tylko w przystępny sposób poznały kawałek świata logistyki i zrozumiały skąd się biorą paczki, ale przede wszystkim wspaniale się bawią. Córeczka przygotowuje paczki, przewozi je wózkiem widłowym, wydaje do samochodu, którym podjeżdża synek. Ten przekazuje paczki kurierowi i dalej wiezie w świat… świat dziecięcej wyobraźni.

POLECAMY KLOCKI BLOCKI RABEN

Nawet mój 11-letni siostrzeniec był nimi zachwycony 🙂 Oj chyba wiem, co mu kupię w prezencie pod choinkę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz