Gofrownica profesjonalna czy do domowego użytku? Które urządzenie wybrać?

Gofrownica profesjonalna czy do domowego użytku? Które urządzenie wybrać?

Delikatne w smaku, obłędnie pachnące, a przy tym stosunkowo niskokaloryczne (zwłaszcza gdy zajadamy się tradycyjnym gofrem z cukrem pudrem) – gofry to jeden z tych deserów, obok których trudno przejść obojętnie. Niezależnie od tego, czy szukasz gofrownicy dla małej gastronomii czy na własny użytek, prędzej czy później będziesz musiał zadać sobie pytanie: która gofrownica sprawdzi się lepiej – profesjonalna czy tradycyjna? Dowiedz się już teraz.

Gofrownica profesjonalna a tradycyjna – najważniejsze różnice

Tym, co odróżnia obie gofrownice już na pierwszy rzut oka, jest ich wielkość. O ile klasyczne gofrownice, które możesz znaleźć w sklepach AGD, są urządzeniami o niewielkich rozmiarach, o tyle gofrownice dla profesjonalistów wymagają zazwyczaj naprawdę dużej przestrzeni.

Większe gabaryty idą tu w parze ze zdecydowanie wyższą mocą. Tradycyjna gofrownica dysponuje mocą od 700 do 1200 watów. Profesjonalna gofrownica może zaś mieć moc nawet 2000 watów, co przekłada się na wyraźnie krótszy czas nagrzewania i pieczenia.

Profesjonalna gofrownica odznacza się czasem nieco lepszą jakością wykonania i większą wytrzymałością poszczególnych elementów obudowy. Jeśli zamierzasz wypiekać na swojej gofrownicy od kilku do kilkunastu gofrów tygodniowo, różnica ta będzie dla Ciebie właściwie niedostrzegalna.

Porównując oba typy gofrownicy, nie sposób nie wspomnieć także o ich cenie. W przypadku gofrownic do małej gastronomii może być ona zaporowa – chcąc kupić profesjonalną gofrownicę, musisz liczyć się z wydatkiem przynajmniej 500 zł. Koszt gofrownicy z podstawowymi parametrami rzadko kiedy przekracza 200 zł – jej zakup nie powinien więc być dla Twojego budżetu nadmiernym obciążeniem.

Dlaczego na co dzień lepiej sprawdzi się zwyczajna gofrownica?

Nie ma co ukrywać – inwestycja w profesjonalną gofrownicę może wydawać się kusząca (zwłaszcza gdy należymy do prawdziwych gofrożerców). W codziennym użytkowaniu i tak nie zdołamy jednak wykorzystać jej funkcjonalności, nie ma więc sensu przepłacać i wydawać na ten cel nawet kilkakrotnie wyższej sumy. Sprawdź gofrownice w Neonet i zobacz, który z modeli przypadnie Ci do gustu najbardziej. Aby nieco ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych gofrownic do 200 zł. Może to właśnie któraś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę?

Najlepsza gofrownica do 200 zł – wybrane modele

Pierwszym z urządzeń, jaki znalazł się w naszym zestawieniu, jest urocza gofrownica – serduszka WA 3492 marki Clatronic. Niebanalny wzór z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom pięknie serwowanych deserów.

Kolejną propozycją jest sygnowany logo Ariete model 187, o mocy 700 watów. Obecność nieprzywierających powłok sprawia, że jej czyszczenie trwa dosłownie chwilę – wystarczy, że użyjesz do tego mocno zwilżonej szmatki.

Zestawienie zamyka bestsellerowa gofrownica MPM MGO–13. O jej popularności decydują nie tylko rewelacyjne parametry (jak choćby dochodząca aż do 1400 watów moc), ale też odporna na niszczenie obudowa. Średni czas przygotowywania jednej porcji gofrów wynosi, w zależności od stopnia wypieczenia, od 3 do 4 minut.

 
Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz