Gdy zaczynasz pisać bloga – Jak zacząć? Co jest ważne?

Gdy zaczynasz pisać bloga – Jak zacząć? Co jest ważne?

Często dostaję wiadomości typu „Jak zacząć pisać bloga?”, „Od czego zacząć?”, „Co jest ważne”, „O czym pisać?” itd. Odpowiedź na to pytanie może być krótka lub naprawdę długa. Dlaczego? Wszystko zależy od tego o co tak naprawę pytacie. Bo podstawą jest po prostu PASJA! Mój blog powstał z pasji, z chęci dzielenia się nią z innymi. O czym pisałam Wam już nie raz.

„Blog założyłam z miłości go gotowania i pieczenia. Od dziecka kochałam kuchnie. Uwielbiałam pomagać rodzicom przy przygotowaniach do obiadu, lepieniu pierogów, miksowaniu ciasta itp. Dziś to ja jestem mamą dwójki najwspanialszych dzieci pod słońcem. Dziś to ja gotuje i piekę dla nich i reszty rodziny wkładając w to całą pasję i serce. Założyłam blog z pasji i miłości, którą chce się podzielić z Wami moimi czytelnikami”

Napiszę tu krótko – jeśli chcecie założyć blog z innych powódek, to nie róbcie tego. Dlaczego? No cóż… znam tu wiele przykładów innych blogerek, które zaczęły „bo moda”, „bo inni mają”, „bo może coś zarobią”, „bo…”. I równie szybko jak zaczęli blogować stracili zainteresowanie blogiem. Podstawą musi być pasja, inne rzeczy być może przyjdą potem, jeśli dopisze Wam szczęście lub odpowiednio o to zadbacie. Obecnie blogów jest naprawdę sporo, już jak ja zaczynałam było ich nie mało, ale jakoś nie zwracałam na to uwagi. Pamiętam jak cieszyły mnie pierwsze komentarze, zdjęcia wypieków z moich przepisów, pierwszy 1000 odwiedzających. Ja robiłam, to z pasji  (i dalej robię), więc wszystko ogromnie mnie cieszyło (zresztą tak jest do dziś). Ale jeśli chcecie, aby Wasz blog  nie zginął w gąszczu innych, prosicie o radę, to nie zapomnijcie o podstawach (dla początkujących):

  • PISZCIE O TYM CO KOCHACIE, PASJA PRZEDE WSZYSTKIM
  • PISZCIE REGULARNIE I CIEKAWIE – pamiętajcie, że przytak dużej ilości blogów, jeśli będziecie wstawiać posty rzadko czytelnik po prostu może o Was zapomnieć i znaleźć inną ciekawą stronę
  • PAMIĘTAJCIE O SEO – jeśli nie macie takiej wiedzy, to możecie ją zgłębić (ja wciąż się uczę) lub postawić na profesjonalistów w dziedzinie pozycjonowania stron jak Afterweb
  • NIE ZAPOMNIJCIE O MOCY SOCIAL MEDIÓW – udostępniajcie swoje wpisy, dzielcie się, załóżcie konta na Facebook, Instagramie itd
  • UDZIELAJCIE SIĘ NA TEMATYCZNYCH  FORACH LUB GRUPACH, ODWIEDZAJCIE INNE BLOGI

Po prostu piszcie i cieszcie się nawet najmniejszymi sukcesami. Jeśli będziecie przy tym szczerze, będziecie robić to z pasją, to na pewno znajdziecie odbiorców 🙂 A gdzie założyć swój pierwszy blog? Możecie zacząć od darmowych stron. Miejsce, w którym ja rozpoczynałam swoją przygodę już nie działa (blox), ale są inne jak np. blogger. A później można się już pokusić o własną stronę np. na WordPress.

POWODZENIA 😀

 

 

Print Friendly, PDF & Email

One comment

  1. Sabina says:

    Warto zasięgną rady u specjalisty odnośnie optymalizacji strony. Nie musisz pozycjonować bloga za wielkie pieniądze, ale już podstawowa wiedza odnośnie seo może przyczynić się do ogromnego rozwoju strony na przestrzeni czasu.

Dodaj komentarz