Domowy sok a la Kubuś w dwóch wersjach

domowy-sok-a-la-kubus-w-dwoch-wersjach-2Moje dzieci uwielbiają soki marchewkowo-owocowe typu Kubuś. Odkąd w domu mam wyciskarkę wolnoobrotową Vortex (o której szczegółowo pisałam Wam w tym poście) nie wyobrażam sobie innej wersji niż ta własnoręcznie przygotowana. Sok jest pełen wartościowych witamin, możemy go przygotować właściwie w dowolnej chwili, a warianty smakowe zależą wyłącznie od naszych upodobań i chwilowych „zachciewajek”. Dziś polecam Wam dwie podstawowe wersje, które idealnie sprawdzą się nie tylko dla maluchów, ale i dla dorosłych – zwłaszcza po świątecznym przejedzeniu. Dzięki użyciu wyciskarki uzyskuję sok pełen smaku i wartości odżywczych. Tradycyjne sokowirówki obracając się z dużą prędkością wytwarzają zbyt wysoką temperaturę w skutek czego niszczą wartości odżywcze owoców i warzyw. Sok uzyskany z  wyciskarki jest zdecydowanie bardziej wartościowy. Do tego wyciskarka wolnoobrotowa Vortex jest naprawdę prosta w obsłudze, warzywa i owoce można wrzucać w całości, a praca urządzenia jest na tyle cicha, że możemy robić soki o dowolnej porze. A mycie urządzenia jest naprawdę proste i szczerze mogę napisać, że wręcz ekspresowe. Podsumowując przygotowanie takiego soku to sama przyjemność, do tego pełna zdrowia. Dziś polecam Wam domowy sok a la Kubuś w dwóch wariantach smakowych: marchewkowo-jabłkowo-bananowy i marchewkowo-jabłkowo-bananowo-pomarańczowy.

domowy-sok-a-la-kubus-w-dwoch-wersjach

domowy-sok-a-la-kubus-w-dwoch-wersjach-4

Składniki: (na około 4 szklanki soku)

Wersja pierwsza – marchewkowo-jabłkowo-bananowa

  • 4 soczyste jabłka
  • 2 banany
  • 4 duże marchewki

Wersja pierwsza – marchewkowo-jabłkowo-bananowo-pomarańczowa

  • 4 soczyste jabłka
  • 2 banany
  • 3 duże marchewki
  • 2-3 czerwone pomarańcze

Przygotowanie:

Jabłka kroimy na ćwiartki, wycinamy gniazda nasienne (nie obieramy ze skórki). Marchewki skrobiemy, te bardzo duże można przekroić na pół. Banany obieramy ze skórki.

Owoce i warzywa wkładamy na zmianę do wyciskarki. Do wersji z pomarańczami dodajemy obrane wcześniej ze skórki pomarańcze.Sok można przelać bezpośrednio do szklanek i podać np. z rurką lub przelać do małych buteleczek.

domowy-sok-a-la-kubus-w-dwoch-wersjach-3domowy-sok-a-la-kubus-w-dwoch-wersjach-1

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

  1. Lusia says:

    Tak dzisiaj kiedy jest mnóstwo wyciskarek do wyboru picie soków jest modne. Sama wyciskam soki i widzę różnicę z tymi ze sklepu. Najtrudniej w tym wszystkim jest znaleźć dobre źródło produktów na soki. Mimo tego warto pić soki własnoręcznie wyciskane dla zdrowia i urody.

Dodaj komentarz