Co warto wiedzieć, na temat suplementacji przed i po treningu?

Regularne ćwiczenia na siłowni to tylko jedna z części składowych udanej walki o wymarzoną sylwetkę. Równie ważna jest dobrze zbilansowana dieta – o odpowiedniej kaloryczności i podziałem makroskładników. Ewentualne braki wyrównać można z pomocą suplementów diety. Dowiedz się, po co warto sięgnąć, aby poprawić efekty treningu.

Suplementacja ma ogromne znaczenie w rozwoju mięśni, ale też przyspieszeniu ich regeneracji. Specjalnie opracowane preparaty, dostępne w sklepie https://www.budujmase.pl/sklep/, znacznie ułatwiają kwestię dostarczenia wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W przypadku osób czynnie uprawiających sport zapotrzebowanie na energię znacznie wzrasta. Pokrycie tego deficytu wyłącznie z produktów spożywczych może być trudne. Sprawdź, jakie suplementy pomogą Ci uzupełnić niedobory i szybciej osiągnąć cel sylwetkowy.

Odżywki przed treningiem

Warto pamiętać, że suplementy powinny być wyłącznie uzupełnieniem zbilansowanej diety, a nie ją zastępować. Dodatkowo preparaty różnią się schematem dawkowania i nieprawidłowo zastosowane, mogą obniżyć skuteczność treningu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie rozpisanie planu suplementacji. Przed treningiem najlepiej sprawdzą się produkty zawierające aminokwasy rozgałęzione BCAA. Jednym z nich jest leucyna, która pobudza syntezę białek. W efekcie umożliwia szybsze przybieranie masy mięśniowej. Równie istotnym aminokwasem jest glutamina, kreatyna i arginina. Świetnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po gotowe odżywki przedtreningowe, które przygotowują organizm do zwiększonego wysiłku fizycznego. Zawierają optymalne dawki wszystkich najważniejszych składników. Korzyści ze stosowania wspomnianych suplementów odczują nie tylko osoby trenujące siłowo, ale też uprawiające sport wydolnościowy. Opóźnią one pojawienie się uczucia zmęczenia.

Odżywki po treningu

Nie bez powodu mówi się, że regeneracja w planie treningowym jest tak samo ważna, jak sam trening. Najbardziej efektywną metodą jest spożycie bezpośrednio po treningu odpowiedniej porcji węglowodanów. Zapobiega się w ten sposób katabolizmowi, czyli sytuacji, w której organizm czerpie energię z białek pochodzących z mięśni. Aby tego uniknąć, należy sięgnąć po odżywkę białkową. Sprzyja ona wzrostowi beztłuszczowej masy ciała. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości spożyć posiłek bezpośrednio po treningu. Dobrze jest zwrócić uwagę na skład wybranej odżywki potreningowej, aby był jak najbardziej kompleksowy, czyli zawierał nie tylko mieszankę białek, ale także witaminy. Stosowanie wspomnianych suplementów wpływa pozytywnie na budowanie masy mięśniowej i zwiększenie wydolności, ale też sprawia, że organizm się szybciej regeneruje. Jest to doskonałe wsparcie diety.

Chociaż bardzo ważne są racjonalne podejście do kwestii treningów, diety i suplementacji, a podstawą jest zdrowy styl odżywiania się, nie należy obawiać się włączenia suplementacji, która może być bardzo pomocna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz