Bezpieczne dziecko, spokojna mama. Zegarek GPS dla dziecka.

Odkąd zostałam mamą mój świat kręci się wokół moich dzieci. Są dla mnie najważniejsze na świecie i zawsze staram się dbać o nie i ich bezpieczeństwo ze wszystkich sił. W życiu różnie bywa i mam już kilka siwych włosów 😉 A odkąd moja córeczka poszła do szkoły obaw przybyło. Jak zadbać o jej bezpieczeństwo, jak się nie denerwować i nie mieć czarnych myśli, gdy jedzie na wycieczkę z całą klasą, a ja zostaję w domu z młodszym braciszkiem? Takich myśli mam dużo. A jeszcze więcej pojawia się, gdy myślę o tym, że już niedługo moje małe dziecko będzie coraz bardziej samodzielne, że w starszych klasach będę musiała puścić tą małą rączkę i pozwolić jej samodzielnie wędrować do szkoły. Dzieci tak szybko rosną. Kiedyś myślałam, że takie wybieganie myślami w przyszłość nie ma sens. Dziś wiem, że czas „biegnie” jak szalony i warto planować przyszłość, zwłaszcza tą w której nasze pociechy są bezpieczne i szczęśliwe. Ostatnio wraz z mężem przeglądając różne strony internetowe znaleźliśmy produkt, który od razu wydał się nam przysłowiowym „strzałem w 10”. Nie jestem za tym, aby dawać maluchowi komórkę do ręki. Tak wiem, wiem w tych czasach… Ale przyjdzie na to jeszcze czas i pora. I tu ktoś od razu napisze – jak bez telefonu mieć kontakt z dzieckiem? My znaleźliśmy rozwiązanie idealne w postaci zegarka GPS dla dzieci.

Dlaczego warto kupić zegarek GPS dla dziecka?

Tak jak pisałam Wam wcześniej, wraz z mężem nie jesteśmy póki co za tym, aby dawać dziecku komórkę. Być może kiedyś się to zmieni, nie wykluczam tego. Ale na razie jest, to dla nas nie do przyjęcia. Poza tym maluchy są jeszcze małe, a w szkole też obowiązuje zakaz używania telefonów. Jednak zegarek, to co innego. Ostatnio w Sklepie Bezpieczna Rodzina nabyłam zegarek dedykowany dla dzieci – Locon Zegarek GPS dla dzieci GJD.01 Co to za urządzenie? Jakie ma funkcje? Jak się u nas sprawdza? I dlaczego warto go kupić?

Locon Zegarek GPS dla dzieci, to przede wszystkim urządzenie, które pozwala zadzwonić do dziecka i sprawdzić, gdzie maluch obecnie się znajduje. Zegarek łączy w sobie kilka naprawdę przydatnych funkcji będąc przy tym przyjaznym i prostym w obsłudze. Lokalizuje, dzwoni, chroni dziecko, wezwie pomoc S.O.S., wyśle powiadomienia, a do tego jest odpornym na różne pomysły maluchów. Pamiętajmy, że jest to zegarek dla naszych dzieci, one mają milion pomysłów 😉 Producent zadbał nawet o to, by zegarek był wodoodporny (córeczka już zdążyła, to sprawdzić ;)).

Uwaga!

Mam dla Was niespodziankę KOD RABATOWY

-10% na wszystkie produkty w Sklepie Bezpieczna Rodzina

Kod: KOCHAMBLOGA

Główne funkcje i zalety zegarka:

Zegarek posiada nadajnik GPS, którego sygnał możemy odczytać dzięki odpowiedniej aplikacji – „Gdzie Jest Dziecko” (zainstalowanej w naszym smartfonie lub za pośrednictwem konta w serwisie www). Zastosowano zabezpieczenia – gdy zegarek zostanie zdjęty z ręki, gdy dziecko opuści wyznaczoną strefę bezpieczeństwa lub gdy poziom naładowania zegarka spodnie do niskiej wartości – zostaniemy o tym powiadomieni SMS.

Bo dzieci, jak to dzieci… w ciągłym ruchu, wszystko je interesuje itd. A dla nas rodziców ich bezpieczeństwo jest najważniejsze! (nawet podczas zabawy czy zwykłych wycieczek po lesie)

   

Funkcja dzwonienia. Połączenie zegarka z telefonem, stanowiące doskonały wybór dla naszych dzieci. Dla mnie to dosłowny HIT. Tak jak pisałam póki, co nie jestem za kupnem telefonu komórkowego dla dziecka. Obecnie moja córka jest zdecydowanie za mała, a poza tym taki telefon to też gry i… nie ukrywajmy, że byłoby to bardzo interesujące dla malucha 😉 A nie o to przecież chodzi. Chodzi o możliwość kontaktu z dzieckiem. Zalety! Obsługa telefonu w smartwatchu GPS jest dziecinnie prosta – odbiór połączenia wykonuje się za pomocą jednego przycisku. Nawet mój młodszy synek nie ma z tym problemu 🙂 Dziecko może dzwonić za pomocą zegarka wyłącznie do zdefiniowanych wcześniej i zapisanych w pamięci telefonu kontaktów. Zegar z modułem GPS wyposażony jest w kartę SIM w zestawie, ważną bezterminowo. Zegarek ciężko zgubić i mamy pewność, że dziecko ma go zawsze przy sobie 🙂 Dzięki temu jesteśmy spokojniejsi 😉 Jakoś rozmów jest naprawdę dobra. Żebyście widzieli radość mojej córki, gdy pierwszy raz dzwoniłam na jej zegarek 🙂 Najpierw strasznie ją to bawiło i cieszyło, że słyszy mój głos w zegarku. A potem była taka dumna jak go miała na ręku. Ciężko jej go zdjąć 😉 Potem daliśmy spróbować też braciszkowi. Ten od razu zaczął udawać jakiegoś tajnego agenta. „Mamo, mamo patrz mówię do rączki” Tak mu się spodobał zegarek siostry, że obiecała, że jak on dorośnie to kupię mu taki sam.

Sygnał SOS. Tak, tak i taką funkcję posiada zegarek. W końcu stworzono go z myślą o bezpieczeństwie maluchów. Dziecko po naciśnięciu przycisku SOS wysyła alert w aplikacji mobilnej i SMS-em oraz na konto w serwisie www, że potrzebuje pomocy. Sygnał ten trafia do nas. Dziecko może liczyć na naszą pomoc.

Zegarek GPS Locon pozwala dziecku wysyłać i odbierać wiadomości głosowe, dzięki zsynchronizowanej z nim aplikacji mobilnej. Nie trzeba, więc dzwonić do dziecka, aby się z nią skontaktować. Wiadomości głosowe są zapisywane na koncie użytkownika i można je odtworzyć w dowolnym momencie. Sprawdziliśmy – działa 🙂

Czas. Nie zapominajmy, że jest to zegarek. Urządzenie posiada elektroniczny wyświetlacz pozwalający odczytać aktualną godzinę.

Dodatkowe informacje:

Czas działania baterii – od 1 do 4 dni w zależności od wybranych ustawień, ilości przeprowadzonych rozmów telefonicznych i interwału lokalizowania urządzenia.

Kolor – zegarek dostępny jest w czterech kolorach. Po konsultacji z mężem wybraliśmy uniwersalny kolor czarny. No cóż… może w przyszłości będzie miał go syn, a wtedy róż nie będzie wskazany 😉

Cennik subskrypcji – korzystanie z urządzenia wymaga posiadania subskrypcji. Aktywuje się ją w aplikacji mobilnej podczas dodawania urządzenia do konta. Dostępne dla sieci: Orange, Plus, Play, T-Mobile, Nju. Dla przykładu w sieci Play pierwszy miesiąc jest za darmo. A później płacimy w przypadku telefonu na kartę – 4,92 zł / 7 dni lub telefonu na abonament – 19.99 zł / 30 dni. Zrezygnować z subskrypcji można w dowolnym momencie.

Specyfikacja techniczna:

* zdjęcie pochodzi ze strony https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/24-zegarek-gps.html

Podsumowanie

Czy warto kupić zegarek z GPS? Zdecydowanie tak. My przetestowaliśmy już go w różnych sytuacjach. Córeczka ubiera go na wycieczki szkolne, rodzinne, doskonale sprawdził się również podczas ostatniego wyjazdu do dużego miasta na zakupy. Chyba każda mama, wie co się dzieje w marketach, te tłumy itd. Oczywiście je swoich dzieci nie spuszczam z oka, ale różnie niestety to bywa i takie zabezpieczenie w postaci zegarka z lokalizacją i funkcją dzwonienia jest ideale. Weszłyśmy z córeczką do innego sklepu, tatuś został gdzieś przy elektronice, a po chwili był już koło nas – sprawdził lokalizację, gdzie jest córeczka 😉 W tym wypadku i mnie nie dało się zgubić 😉 Zegarek jest solidny, ma wbudowane wyłącznie przydatne funkcje, bez zbędnych dodatków, wygodny do noszenia, wodoodporny (można go nosić na każdą pogodę) i naprawdę prosty w obsłudze. Polecam każdemu rodzicowi! Myślę, że nam będzie służył naprawdę długo – będzie idealny zwłaszcza, gdy zacznę córeczkę puszczać samą do szkoły. A póki co przydaje się w innych sytuacjach.

A jakie jest Wasze zdanie na temat takich zegarków z GPS? Może macie już takie urządzenie?

P.s. Pamiętajcie o rabacie na zakupy 🙂

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

Dodaj komentarz