Jaką lodówkę wybrać?

Lodówka to podstawowy sprzęt, który powinien się znaleźć w każdej kuchni. To w niej przechowujemy naszą żywność by dłużej zachować jej świeżość. Jednak wybór odpowiedniej lodówki wcale nie jest taki prosty i oczywisty. W obecnych czasach producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i ciekawszych rozwiązań. Teraz każdy może wybrać coś dla siebie, by zaspokoić potrzeby swoje i domowników. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki? Która będzie najlepsza?

Jaką lodówkę wybrać?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa i oczywista. Każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania. Dlatego warto posiłkować się takimi stronami jak https://zestawienie.pl/ , które są stworzone z myślą o konsumentach nie lubiących kupować „kota w worku”. Aktualne rankingi, dobre zestawienia, najistotniejsze cechy, wady i zalety w oparciu o prawdziwe opinie użytkowników. Takie informacje są niewątpliwie na wagę złota.

Wybór lodówki – ogólne wskazówki

Lodówka to sprzęt, z którego korzystamy na co dzień. Sprzęt, który powinien zaspokajać potrzeby wszystkich domowników. Wybierając odpowiedni model musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czy chcemy lodówkę wolnostojącą czy wersję do zabudowy. Która będzie lepsza? To akurat w dużej mierze zależy to od naszych wymagań. Jeśli chcemy by lodówka nie była widoczna, by była integralną częścią naszej kuchni, to warto pokusić się o wersję do zabudowy. Niestety to rozwiązanie jest często droższe i kłopotliwe, gdy po kilku latach nasz sprzęt ulegnie awarii. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają osoby, które dopiero urządzają swoją kuchnię lub ją remontują. Lodówki wolnostojące dają większą swobodę aranżacyjną i można je wstawić praktycznie do każdej kuchni. Aktualny ranking takich lodówek można znaleźć tutaj: https://zestawienie.pl/lodowka-do-zabudowy-ktora-wybrac/ Jeśli taka lodówka ulegnie awarii bez problemy ją wymienimy. Można ją też przestawić, gdy robimy remont. To klasyczne rozwiązanie wciąż cieszy się dużą popularnością.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze lodówki?

Wymiary i liczna domowników. Te dwa czynniki idą w parze. Jeśli mamy małą kuchnię i sprzęt ma służyć np. tylko nam, duża lodówka nie będzie potrzebna. Jeśli jednak mamy miejsce i dużą rodzinę, to można się pokusić np. o lodówkę side by side. Lodówki tego typu są naprawdę duże. W tym sprzęcie oddzielona została część chłodząca od mrożącej i to właśnie oznacza angielski termin „side by side”. Ranking takich lodówek można znaleźć tutaj: https://zestawienie.pl/lodowki-side-by-side-ktora-wybrac-ranking/ W takich lodówkach możemy pomieścić sporą ilość jedzenia, a jednocześnie mieć do niego łatwy dostęp. To idealne rozwiązanie dla dużych rodzin lub osób często urządzających różne przyjęcia. Lodówki te mają jednak też swoje wady. Duży rozmiar nie jest dla każdego. Warto też zwrócić uwagę na zużycie prądu. Taka lodówka zużywa go więcej.

Lodówka a zużycie prądu

Lodówka to sprzęt, który pracuje przez całą dobę. Dlatego przy jej wyborze należy zawsze też zwracać uwagę na klasę energetyczną i informację dotyczącą rocznego zużycia prądu, podaną w kilowatogodzinach. Te informacje są niezwykle ważne. Zwłaszcza teraz, gdy ceny prądu galopują w górę.

Czy to wszystko? Jaką lodówkę wybrać?

Wybierając lodówkę musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii. To sprzęt, który ma nam służyć przez lata. Przy wyborze odpowiedniego modelu lodówki warto zwrócić uwagę na to czy sprzęt jest cichy. Dobre lodówki wyposażone są w system No Frost. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj sterowania jaki posiada dany model – mechaniczne czy elektroniczne. Nie bez znaczenia jest też cena sprzętu czy różne dodatkowe usprawnienia, jak np. regulacja półek, zmiana kierunku otwierania drzwi itd. Wybierając lodówkę można się posiłkować różnymi opiniami, rankingami. Jednak najważniejsze jest to by sprzęt odpowiadał naszym wymaganiom.

*artykuł sponsorowany

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz