Gra dla dzieci „Top Trumps Match. Psi Patrol”

Czy macie w domu małych fanów Psiego Patrolu? A może szukacie rozrywki na długie jesienne dni? Jeśli tak to polecam wam świetną grę „Top Trumps Match. Psi Patrol” Moje dzieci są nią zachwycone 🙂

Grę wybrałam specjalnie na urodziny synka. Bo choć mój maluch robi się coraz większy, a gdzieś za rogiem czyha świat fascynujących gier na konsolę, to wciąż uwielbia grać z siostrą i ze mną w najróżniejsze gry planszowe czy układać puzzle. Chwilo trwaj 😉 Dlatego do tegorocznego prezentu dołożyłam mu grę z uroczymi pieskami z Psiego Patrolu. I ku mojej radości gra okazała się hitem. Uwielbia ją zarówno mój synek, jak i jego starsza siostra.

Jak grać w grę Top Trumps Match. Psi Patrol?

Zasady gry „Top Trumps Match. Psi Patrol” są niezwykle proste. To swoiste połączenie popularnej gry kółko i krzyżyk z grą w statki. Czyli sięgnięcie po stare i sprawdzone formy rozrywki. Może dlatego i ja gram w tą grę z przyjemnością? 😉 Zasady są proste. Ogólnie rzecz ujmując zwycięstwo zapewnia ułożenie 5 jednakowych kostek w rzędzie pionowym, poziomym lub na ukos. Ale są tu też małe trudności 😉 Jakie?

Całą rozgrywkę rozpoczyna zawsze młodszy gracz. Wypycha kostkę leżącą w lewym górnym rogu na drugą stronę planszy. Drugi gracz bierze ją i wypycha dowolną inną kostkę na stronę przeciwnika. Ruchy powtarza się do momentu, kiedy jeden z graczy ułoży w rzędzie 5 takich samych kostek i krzyknie: MATCH! Wtedy gra się kończy. Jednak uwaga! Jeżeli zwycięzca ułoży kostki z bohaterem, który znajduje się na karcie przeciwnika, wygrana przechodzi na posiadacza karty.

Nasz opinia na temat gry

Moje dzieci uwielbiają tą grę i mogą w nią grać godzinami. Kolorowe kostki, fajna forma gry (walizeczka), proste zasady. Świetna gra na jesienne dni 😉 Naprawdę polecamy. To gra przy której dziecko nie tylko świetnie się bawi, ale też rozwija. Gra wymaga sprytu i umiejętności myślenia przestrzennego. Gra też uczy przegrywać. Bo ileż to razy było, że pięknie ułożona linia postaci okaże się tą, na którą liczył przeciwnik 😉 Przypominam: Jeżeli zwycięzca ułoży kostki z bohaterem, który znajduje się na karcie przeciwnika, wygrana przechodzi na posiadacza karty.

P.s. Z kosteczkami można też bawić się w inny sposób. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Moje maluchy zawsze coś wymyślą. Ostatnio kostki z gry zamieniły się w slalom dla małych samochodzików 😉

Tą i inne świetne gry planszowe znajdziecie na stronie TaniaKsiazka.pl

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz