Żywność, którą zabierzesz ze sobą wszędzie

Żywność, którą zabierzesz ze sobą wszędzie

Miłośnicy wędrówek, zwłaszcza tych po górach, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest to, by nie taszczyć ze sobą przez wszystkie te kilometry zbędnego balastu. Jednak coraz bardziej zmęczony człowiek musi mieć ze sobą przynajmniej niezbędny prowiant. Pozostaje więc pytanie, jak zabrać ze sobą pełnowymiarowy posiłek, który nie będzie nam ciążył podczas wędrówki?

Stosunkowo ciężkie puszki z konserwami doskonale sprawdzają się na biwakach, jednak w trakcie całodniowej wędrówki dadzą nam mocno w kość. Zamiast nich możemy zabrać ze sobą dania gotowe, które opracowano specjalnie z myślą o prowadzących aktywny tryb życia. Żywność liofilizowana to wynalazek na miarę naszych czasów, który nie bez powodu zyskuje na popularności.

Zalej wodą, odczekaj chwilę i zaspokój głód

Dania gotowe często kojarzą się nam wyłącznie z tzw. zupkami chińskimi, a to jednak zbyt duże uogólnienie. Do tej kategorii zaliczymy znacznie więcej produktów, w tym też takie, które okazują się pełnowymiarowymi posiłkami i powstały bez potrzeby dodawania do nich szkodliwych ulepszaczy. Stworzone niegdyś na potrzeby armii Stanów Zjednoczonych, dziś dostępne są dla każdego.

Ten genialny wynalazek okazał się użyteczny także dla wszystkich osób, które chcą praktykować aktywny tryb życia bez żadnych ograniczeń. Dziś są one przykładowo w stanie wejść wysoko w góry z niesamowicie lekkim prowiantem, który po zalaniu go gorącą wodę w mgnieniu oka staje się pełnoprawnym posiłkiem, który zapewnia odpowiednią dawkę kalorii.

Liofilizacja w przemyśle spożywczych to jedyny w swoim rodzaju proces suszenia zamrożonych pokarmów. Pierwszym krokiem w tym przypadku jest zamrożenie produktu. Potem konieczne jest wprowadzenie go do próżni w celu usunięcia z niego wody. Obrobiony w ten sposób pokarm zmniejsza swoją objętość w znacznym stopniu.

Wybierz to, co smakuje ci najbardziej

Czasy niedoborów na półkach mamy już dziś dawno za sobą. Dziś wszelkie, niezbędne produkty do górskich wędrówek i nie tylko znajdziemy bez żadnego trudu w sieci. Sklepy internetowe są obecnie doskonale zaopatrzone w żywność liofilizowaną dla osób praktykujących różne diety.

Skutkiem tego zarówno wegetarianie, weganie, jak i zmuszeni spożywać dania bezglutenowe nie muszą się już martwić o dostępność gotowych dań na miarę ich potrzeb. Wszystko, co niezbędne znajdą m.in. w ofercie sklepu internetowego Woda Góry Las — WGL.pl. Bogactwo dostępnych tam smaków sprawia, że zapewne każdy odszuka to to, co trafia w jego gusta.

Próżno szukać lepszej alternatywy dla osób aktywnych od żywności liofilizowanej. Produkty o finalnie kilkukrotnie niższej masie są przygotowywane przez doświadczonych dietetyków. Ponadto takie dania są w specjalny sposób zapakowane, by nie wpływało na nie w żaden sposób działanie takich czynników atmosferycznych jak wilgoć, światło, czy wiatr.

Nasze wyprawy mogą być jeszcze lepsze pod warunkiem, że odpowiednio się do nich przygotujemy. Wybierając żywność liofilizowaną, z pewnością staniemy się o wiele bardziej mobilni niż do tej pory. Poza tym utrzymamy odpowiedni bilans kaloryczny w obliczu zintensyfikowanego wysiłku fizycznego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz