Życie bez stresu. Wyd. Vital. Recenzja

Życie bez stresu. Wyd. Vital. Recenzja

„Przewlekły stres wpływa na wszystkich, odbiera nam siły witalne i zwiększa ryzyko zachorowania na wiele chorób. Istnieje jednak dobra wiadomość, że można odwrócić efekty działania stresu i w szybki sposób przywrócić swoją naturalną odporność. Charlotte cudownie łączy naukę oraz metody tradycyjne – dotyczące żywienia, stylu życia czy praktyk uzdrawiających ciało i duszę – a czyni to w tak praktyczny sposób, że każdy z powodzeniem może wykorzystać „Życie bez stresu”, by odmienić swoje życie.”

BENJAMIN BROWN

Ostatnio w moje ręce, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Vital, trafiła wspaniała książka Charlotte Watts „Życie bez stresu. Przywróć swojemu ciału równowagę, by cieszyć się pełnią zdrowia i szczęścia”. Autorka jest znanym dietetykiem i przez ponad dekadę pracowała z ludźmi zmagającymi się ze skutkami przewlekłego stresu. W oparciu o swoje bogate doświadczenie, analizując poszczególne objawy, wyodrębniła siedem jego rodzajów. W obecnych czasach, gdzie życie jest wręcz przepełnione stresowymi sytuacjami, warto sięgnąć po książkę tego typu. U niektórych z nas stres wpływa na hormony, a u innych powoduje nadpobudliwość, nadwrażliwość na światło czy dźwięki. Charlotte Watts na każdy typ stresu podaje metody pozwalające ciału wyzwolić wrodzone zdolności samouzdrawiania. Opisuje sprawdzone sposoby przywracania równowagi ciała i umysłu.

Na kartkach książki znajdziecie mnóstwo informacji i konkretów, które pomogą Wam przywrócić równowagę i uporać się z wszechobecnym stresem. Autorka dzieli się z nami m.in. wiedzą na temat relaksujących sekwencji jogi. Poza opisem, znajdziemy szereg obrazków ułatwiających nam wykonanie poszczególnych ćwiczeń. A z doświadczenia, wiem że są one naprawdę pomocne. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad joga pozwala uspokoić umysł i zrelaksować całe ciało. W książce znajdziecie również wiele wskazówek na temat zdrowego żywienia.

„Nikt nie może myśleć, kochać i spać dobrze, jeśli nie je dobrze” Virginia Woolf

Książka Charlotte Watts jest skierowana dla wszystkich, którzy zmagają się z jakąkolwiek formą stresu. Naprawdę warto usiąść wieczorem, przy wyłączonym telewizorze i w ciszy wczytać się w każde słowo autorki. Wierzę, że każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie, praktyczną wskazówkę, radę, coś co mu pomoże przywrócić swoje życie na właściwe tory. Aby znów mógł się cieszyć dniem, a nie zmagać ze stresem. Ja znalazła. Dziękuję Wydawnictwu Vital za tak wspaniałą książkę.

„Życie bez stresu. Przywróć swojemu ciału równowagę, by cieszyć się pełnią zdrowia i szczęścia”

Autor: Charlotte Watts

Wydawnictwo: VITAL

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 384

Informacje dodatkowe: książka do nabycia tu, obecnie w promocyjnej cenie

Vital front

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz