Zupy odchudzające. Sezonowy detoks. Recenzja.

zupy-odchudzajace-sezonowy-detoks-recenzja-1zupy-odchudzajace-sezonowy-detoks-recenzja-3

„Zupy odchudzające. Sezonowy detoks” Magdaleny Makarowskiej, to książka w której autorka stara się udowodnić, że pyszna, sycąca i rozgrzewająca zupa, którą podajemy zazwyczaj na obiad być też podstawą skutecznej diety:

„W poradniku tym udowodnię, że zupa to idealny, samodzielny posiłek w diecie odchudzającej, oczyszczającej i mającej dodać energii przy jednoczesnym ubytku kilkunastu centymetrów w talii. To łatwa, szybka, prosta, pyszna, sycąca potrawa, dzięki której schudniesz i pokochasz gotowanie”

– Magdalena Makarowskiej

Ale żeby zupa spełniła wszystkie oczekiwania musimy ją odpowiednio przygotować, czego uczy nas książka. Autorka już na początku książki pokazuje nam jak wielką uwagę powinniśmy poświęcić przyprawą, jak zrobić zdrową domową jarzynkę i dobry bulion, który jest podstawą każdej zupy.

Podstawą diety opartej na zupach mikrobiotycznych są IV etapy:

  • I tydzień: detox – usuwanie toksyn z organizmu
  • II tydzień: spalanie – przyspieszanie metabolizmu
  • III tydzień: oczyszczanie – usprawnianie perystaltyki jelit
  • IV tydzień: odżywianie – zwiększenie bioprzysfajalności witamin i minerałów.

Na każdy tydzień diety autorka skomponowała odpowiednie menu. Przepisy uwzględniają każdy posiłek dnia, np. śniadanie – omlet z brokułami, II śniadanie – zupa krem z dyni, obiad – kapuśniak z indykiem, podwieczorek – sok warzywny, kolacja – porcja kapuśniaku (przykładowe menu, to dzień 3 pierwszego tygodnia diety). Przepisy są ciekawe, smaczne i proste w wykonaniu.

Książka „Zupy odchudzające. Sezonowy detoks” Magdaleny Makarowskiej, to pozycja nie tylko dla osób zmagających się z nadmiernymi kilogramami, ale dla wszystkich chcących zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, świadomie wybierać produkty, jeść lżej i zdrowiej. Książka, to również źródło wiedzy na temat zdrowych produktów oraz ciekawych, inspirujących posiłków w tym na tytułowe zupy w lekkim, nowym wydaniu. Osobiście nie wiem czy przejdę na tą dietę, ale na pewno wykorzystam co najmniej kilka ciekawych, zdrowych i pysznych przepisów z książki. 

zupy-odchudzajace-sezonowy-detoks-recenzja-5 zupy-odchudzajace-sezonowy-detoks-recenzja-4 zupy-odchudzajace-sezonowy-detoks-recenzja-2

„Zupy odchudzające. Sezonowy detoks”
Autor: Magdalena Makarowska
Objętość: 224 strony
Wydawnictwo: Feeria

 

logo__zdrowepodejscie

http://zdrowepodejscie.pl/

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz