Zimowa herbatka i kilka słów o filtrowanej wodzie

zimowa-herbatkaHerbata, woda z sokiem, najróżniejsze domowe napoje… Dziennie potrafię ich przygotować naprawdę wiele dla dzieci i reszty rodziny. Niestety kiedyś był, to nie lada problem. Woda z kranu pozostawiała wiele do życzenia. Tym samym koszty i ciężar zakupów rósł z dnia na dzień. Musiałam kupować duże ilości wody butelkowej, a potem te cztery piętra… uff.. Na szczęście od tamtego roku ten koszmar już minął. A przygotowywanie najróżniejszych napojów, to czyta przyjemność. Na dźwięk „mamo, chcę piciu” już nie zastanawiam się czy w domu jest jeszcze woda butelkowa, tylko podchodzę do kranika i… leję czystą wodę bezpośrednio do szklanki lub czajnika (w zależności co chcemy wypić 😉 ). A wszystko dzięki zainstalowanemu w domu filtrowi kuchennemu RO-T FITaqua produkcji firmy Amii. Ja i cała moja rodzina nie wyobrażamy sobie już bez niego naszego codziennego życia. Dokładnie o filtrze pisałam Wam tutaj (klik).

fitaqua-t-type-ro6-1-400x400Jeśli też borykacie się z problemem wody z kranu szczerze polecam Wam zamontowanie takiego filtra. On naprawdę zmienia życie. A po dłuższym czasie zauważycie również znaczne oszczędności w domowym budżecie 😉

Niezbędne informacje znajdziecie tutaj:

A teraz zapraszam Was na pyszną zimową herbatkę (oczywiście woda była wcześniej przefiltrowana 😉 ):

Składniki:

  • 1 pełna łyżeczka dobrej herbaty do zaparzania
  • przegotowana woda
  • 1 laska cynamonu
  • syrop z malin (najlepiej domowy)
  • miód do smaku
  • 1 plaster cytryny
  • 1 plaster pomarańczy (u mnie czerwonej)

Przygotowanie:

Do zaparzacza wkładamy pełną łyżeczkę herbaty.

Zaparzacz przekładamy do dzbanuszka, wkładamy tam też 1 laskę cynamonu i zalewamy wszystko przegotowaną wodą (zaparzam czarną herbatę, więc odczekuję około 1 minutę od zagotowania wody). Herbatę zaparzamy około 3-4 minuty. Po tym czasie wyjmujemy zaparzacz i laskę cynamonu. Dolewamy do herbaty syrop malinowy, mieszamy. Przelewamy herbatę do szklanki/pucharka/filiżanek, dodajemy plaster cytryny i plaster pomarańczy. Herbatę dosładzamy miodem według upodobań smakowych. Podajemy od razu.

zimowa-herbatka

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz