Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców. Recenzja.

zdrowy-maluch-recenzja-ksiazki

„W Zdrowym maluchu dwie wspaniałe mamy dzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją. To świetna książka pełna inspiracji i praktycznych porad. Warto ją mieć zawsze pod ręką.”

– Agnieszka Maciąg, mama Helenki i Michała

„Warto podkreślić, że nie jest to książka tylko dla wegetarian, bo znajdujące w niej informacje są szalenie przydatne dla wszystkich. Autorki wykonały naprawdę dobrą robotę. I nie mam żadnych wątpliwości, że zależało im przede wszystkim na jednym – na zdrowych maluchach!”

– Monika Mrozowska, gotująca aktorka, wege mama dwóch córeczek

„Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców”, to książka która pomoże wszystkim rodzicom skomponować swoim pociechom pyszny i zdrowy jadłospis oparty na roślinach i nabiale. Autorki książki – Magdalena Sikoń, wegetarianka od 10 lat i redaktor naczelna portalu „WegeMaluch.pl”, oraz Monika Skowron – dietetyk dyplomowany, odpowiadają na podstawowe pytanie jakie zadają „świeżo upieczeni rodzice”. Co przygotować dziecku? Czy można już podać mu bezpiecznie surowe owoce i warzywa? Jakie składniki można użyć na jakim etapie życia naszego malucha? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w książce „Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców”. Książka skierowana jest do wszystkich, choć głównie do rodziców, którzy chcą wprowadzić u swoich pociech dietę wegetariańską. Stosowanie diety wegetariańskiej u dzieci nadal nadal budzi wiele kontrowersji. „Zdrowy maluch” ma szansę zmienić tę sytuację. To naprawdę dobrze napisana książka pełna smakowitych przepisów i jasnych porad. Jako mama dwójki dzieci z dużym zainteresowaniem i ciekawością czytałam kolejne rozdziały książki. W szczególności te z przepisami. Choć nie jestem wegetarianką, to niektóre z przepisów bardzo przypadły mi do gustu i zagoszczą na naszym stole.

Na początku książki autorki dzielą się z nami najważniejszymi faktami na temat roślinnej piramidy żywienia oraz odpowiadają na podstawowe pytanie „Czy moje dziecko może to już zjeść czy jeszcze nie?” Dowiadujemy się w przystępny sposób co kryje w sobie świat roślin, przypraw i ziaren, a także (co najważniejsze dla każdego rodzica) od kiedy możemy podawać dziecku poszczególne produkty.

recenzja-zdrowy-maluch-4

recenzja-zdrowy-maluch-8Kolejne rozdziały poświęcone są konkretnym przepisom. Na początku mamy podstawowe przepisy dla dzieci od 6 do 12 miesięcy. W każdym przedziale wiekowym autorki dzielą się z nami przepisami na śniadanie, obiad, deser i kolacje. I tak dla przykładu, gdy dziecko ma 8 miesięcy można ma podać pyszne musli z owocami, duszoną kalarepę z jajkiem i ziemniaka czy puree z brzoskwini i banana.

recenzja-zdrowy-maluch-7

recenzja-zdrowy-maluch-6

Czwarty rozdział poświęcony jest konkretnym informacją jak prawidłowo zbilansować dietę dziecka, aby w jego jadłospisie nie zabrakło podstawowych składników odżywczych, witamin itd.

Na końcu znajduje się mój ulubiony rozdział, czyli przykładowy jadłospis na 7 dni tygodnia dla dzieci w przedziale wiekowym od 1 roku do 3 lat. Każdy przepis jest tak napisany, aby można go było zmodyfikować w zależności od tego jakie warzywa i owoce lubi nasze dziecko. Przepisy są proste, wartościowe i smaczne. Dodatkowo opatrzone są pięknymi zdjęciami.

recenzja-zdrowy-maluch-2

recenzja-zdrowy-maluch-1

Czy polecam Wam tą książkę? Tak. W książce zawarto wiele cennych informacji i przykładów, które na pewno warto poznać i wprowadzić do diety swoich maluchów nawet jeśli nie jest się wegetarianinem. A dla osób, które chcą wprowadzić w życie swoich dzieci dietę pozbawioną mięsa, jest to na pewno wspaniały i cenny poradnik oparty o wiedzę i doświadczenia.

 

„Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców”
Autorzy: Magdalena Sikoń, Monika Skworon
Objętość: 184 strony
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Galaktyka

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz