“Zdrowe jelita zdrowe życie. Poznaj i wyeliminuj ukrytą przyczynę wielu chorób”. Wydawnictwo Vital. Recenzja.

Zdrowe_jelita_zdrowe_zycie_ksiazka_Vital

Czy rzeczywiście błonnik jest dla nas zdrowy? Czy naprawdę powinniśmy zrezygnować ze spożywania krowiego mleka? Co właściwie będzie dla naszego zdrowia cenniejsze: rośliny czy mięso? I jakie pokarmy tak naprawdę wspomagają nasz organizm w walce o zdrowie?

Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedzi w książce “Zdrowe jelita zdrowe życie. Poznaj i wyeliminuj ukrytą przyczynę wielu chorób” J.B. Vollmer’a.  To propozycja dla każdego kto tak jak ja poszukuje czytelnych i jasnych wyjaśnień. Osobiście bardzo interesuje mnie temat zdrowia. Niestety do tej pory wszelkie pozycje literackie jakie przeczytałam nie udzielały zbyt wielu odpowiedzi. Owszem ich szata graficzna była znakomita, pełna obrazków, ale w tego typu książkach czytelnik liczy na treść. I taką też otrzymujemy sięgając  po omawianą przeze mnie książkę. Dzięki Wydawnictwu Vital na moje półki trafiła pozycja, która okazała się bogactwem wiedzy. Doświadczony lekarz opisuje metody, dzięki którym zdołamy przywrócić prawidłową pracę jelit i uregulujemy swoje procesy trawienne. Czyni to w łatwy do zrozumienia, fachowy, a przy tym żartobliwy sposób. Książka “Zdrowe jelita zdrowe życie. Poznaj i wyeliminuj ukrytą przyczynę wielu chorób” zawiera dokładny i obrazowy opis tego, dlaczego jelita są tak ważne, w jaki sposób uregulować ich działanie oraz ulepszyć inne obszary naszego życia.

“Hipokrates stwierdził już dwa i pół tysiąca lat temu, iż choroby nie spadają na ludzi jak grom z jasnego nieba, lecz często rozwijają się z naszych codziennych przyzwyczajeń.”

Jednym z ciekawszych rozdziałów w książce okazał się dla mnie ten poświęcony stricte żywności “Żywność jako lek, lek jako żywność (II)”. Autor przy pomocy przykładów pokazuje jak łatwo w naturalny sposób podejmować działania profilaktyczne, łagodzić objawy oraz leczyć choroby.  Kuracja jabłkami, wybrane przepisy lecznicze z wykorzystaniem miodu, uzdrawiająca siła cebuli – te i inne przykłady pozwolą nam wrócić do świata medycyny ludowej i przekonać się o słuszności stwierdzenia: “Nasze pożywienie musi być naszym lekarstwem, a nasze lekarstwa pożywieniem”.

Ale to nie wszystko. W książce znajdziecie również opis, zasady działania, a co najważniejsze dobre i złe (!) strony stosowania wielu popularnych diet. Warto więc dokładnie przeczytać każdą jej stronę i zastanowić się nad wszystkimi radami jakie udziela nam autor.

Według autora wybierając odpowiednie pokarmy i jedząc je świadomie możemy bardzo wspomóc nasz organizm, odzyskać motywację i energię do działania, wzmocnić mięśnie i stawy, polepszyć wzrok, pozbyć się zaparć i infekcji, odmłodzić skórę, a nawet poprawić pracę naszego mózgu.

Zachęcam Was do przeczytania tej książki.

 

“Zdrowe jelita zdrowe życie. Poznaj i wyeliminuj ukrytą przyczynę wielu chorób”

Autor: Joachim Bernd Vollmer

Wydawnictwo: VITAL

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 272

Informacje dodatkowe: książka do nabycia tu, obecnie w promocyjnej cenie

Vital front

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz