Zdjęcia z efektem instax, jak je wykonać?

Smartfony i karty pamięci są pełne pięknych wspomnień. Zalegają w nich gigabajty cudownych zdjęć. W odpowiedzi na ten problem do łask powróciła fotografia natychmiastowa. Daje ona pewność, że ważna chwila, nie zostanie zapomniana, w natłoku przechowywanych danych. Dostrzegła to firma Fuji, tworząc linię aparatów Instax. Charakterystyczna biała ramka i format fotografii – stały się synonimem retro fotografii. Stylowe odbitki zdjęć mają swój niepowtarzalny charakter. Docenią je, zarówno młodzi ludzie – podążający za modą, jak i osoby mające sentyment do analogowego świata. Warto nadać charakteru swoim zasobom cyfrowym i co cenniejsze ujęcia, przerobić na retro fotografie.

Zdjęcia z efektem instax, jak je wykonać?

Gdy już wybierzemy swoje ulubione kadry, wystarczy zamówić zdjęcia w stylu retro. Oferowane przez Fotojoker odbitki, idealnie zastępują fotografie wykonane aparatami typu Instax. Aby zrealizować nasze kreatywne pomysły, wystarczy skorzystać z dedykowanej do tego celu aplikacji CEWE FOTOŚWIAT, dostępnej na platformy Android oraz iOS. To wygodny sposób, by skorzystać bezpośrednio z zasobów naszego smartfona lub tabletu. Jeśli materiały znajdują się na dysku twardym komputera, można przesłać je za pomocą Programu CEWE FOTOŚWIAT lub przeglądarki internetowej. Każde z rozwiązań ma swoje zalety.

Wszystkie te rozwiązania łączy wygoda i możliwości, które pozwalają zrealizować nasze projekty. Jak nadać swoim zdjęciom charakteru vintage? Służą temu dostępne opcje. Wystarczy skorzystać z szablonów, ramek i filtrów. To świetna zabawa. Godzinami można dobierać samodzielnie najlepsze efekty i kompozycje. Tak stworzysz swoje wymarzone zdjęcia w stylu z efektem instax. Filtry pozwalają oddać atmosferę chwili i podkreślić towarzyszące jej emocje. To nie wszystko. Dorzucając tekst, w różnego rodzaju czcionkach, można ubogacić całość o osobisty przekaz lub wesoły komentarz, albo dobrą wiadomość dla bliskiej osoby. Zdjęcia charakteryzuje wysoka jakość. Drukowane się na papierze o gramaturze 300gr/m2. Dlatego doskonale nadają się do realizacji najśmielszych pomysłów. 

Idealne na prezent, albo do salonu.

Zdjęcia Retro można zamówić w zestawach 16, 24 lub 32 sztuk. Dostarczane są w stylowym i eleganckim pudełku, dopełniającym całości. Opakowania daje odpowiednią ochronę fotografią. Pudełka są estetyczne, dlatego taki zestaw idealnie nadaje się na prezent. Można też przechowywać w nich zdjęcia, zamiast w albumie. W takim opakowaniu bardzo dobrze prezentują się na półce, utrzymując porządek w naszych zasobach. Znajomi lub bliscy na pewno docenią nasz gust i poczucie smaku. Efektowne opakowanie sprowokuje do jego otworzenia i wspólnego powrotu do wspólnych wspomnień. To świetny pomysł na spędzenie miłego popołudnia.   

 

To dopiero początek – zabawa ze zdjęciami.

Już wiadomo jak wykonać stylowe fotografie z efektem instax. Teraz jest już tylko od naszej kreatywności zależy, jak jeszcze możemy wykorzystać zgromadzone zdjęcia. Pomysłów jest bardzo wiele. Same wykonanie odbitek to dopiero początek. Fotografie można układać w różnorakie kompozycje. Przeszukując internet natkniemy się na wiele inspiracji. Zdjęcia da się ułożyć w ciekawy kolarz, rozwiesić na lince – przypinając klamerkami, albo stworzyć z nich cały plakat opowiadający ciekawą historię. Można też np. wklejać je do osobistego pamiętnika.

Odbitki zdjęć w stylu retro, to nie jedyne możliwości realizowania swoich artystycznych talentów. Warto przyjrzeć się możliwościom, jakie dają zdjęcia fine art. Dzięki nim wnętrze stanie się małą galerię sztuki. Pomieszczenia wypełnią się wartościową treścią, nadając im indywidualny charakter. Fotografie można dobrać tak, by komponowały się z kolorystyką pokoju, albo wręcz przeciwnie – stanowiły punkt, przykuwający uwagę.  Zamawiając fotografie fine art również można skorzystać z szablonów, układów oraz filtrów. Takie fotografie pozwalają wyrazić siebie i nadać mieszkaniu osobistego stylu. Treść można personalizować, dodając własne teksty. Zdjęcia maja formaty 13×18, 20×20 i 20×30 cm. Zapełnienie tej przestrzeni własnymi pomysłami, to możliwość wyrażenia siebie. Można je zostawić na własny użytek, albo komuś podarować i pokazać, co tak naprawdę chcemy powiedzieć. Na pewno taki fotografie pozostaną niezapomniane.

Print Friendly, PDF & Email

5 comments

Dodaj komentarz