Żarliwa dusza Bree Barton – recenzja

„Żarliwa dusza” Bree Barton to ostatnia część serii fantasy Heart of Thorns, na którą złożyły się książki „Serce z cierni” i „Mroźne łzy”. Kiedyś takie książki „pochłaniałam” w jeden lub dwa wieczory. Teraz rzadziej sięgam po fantastykę. Jednak od czasu do czasu staram się przeczytać coś z tego gatunku. Ta seria bardzo mi się spodobała. Dwie pierwsze części były świetne. Czy i ta jest dobra? Co o niej myślę? O tym na końcu. Najpierw krótki zarys fabuły.

Quin powraca do Glas Dir, aby zasiąść na tronie rzecznego królestwa. Nie robi tego tylko dlatego, że ma takie prawo. Napędza go zemsta. Zdradzony przez Pokręcone Siostry przysięga je zniszczyć. W tym czasie w czterech królestwach wszystko się zmienia. Żywioły wręcz szaleją. Wybuchające wulkany, piach, lodowce… Kolejne miasta zostają zniszczone. Czy da się to powstrzymać? Co z Mią i Pilar? Ich siostrzane więzi wydają się rozpadać, a podróż do szklanego królestwa nie jest łatwa. Jak się to wszystko skończy?

Jak podobała mi się trzecia część magicznej opowieści Bree Barton?

Uważam, że było to wspaniałe zakończenie wyjątkowej serii fantasy Heart of Thorns. Serii pełnej magii, pięknych opisów i świetnie napisanych bohaterów.  „Żarliwa dusza” była przysłowiową kropką nad „i”. Choć na początku wydawało mi się, że nic już mnie nie zaskoczy, to Bree Barton szybko wyprowadziła mnie z błędu i wprowadziła kilka ciekawych zwrotów akcji. To wszystko sprawiło, że książkę czytało mi się jeszcze lepiej. Ciekawość nie pozwalała mi jej odłożyć na półkę. Historia wykreowana przez autorkę po prostu fascynuje. Do tego świetne opisy miejsc, dobrze napisane dialogi i ciekawe postacie. Uważam, że ta nowości z księgarni TaniaKsiazka.pl zachwyci każdego fana fantastyki. Mi umiliła kilka wieczorów.

Szczerze polecam Wam przeczytać całą serię fantasy Heart of Thorns autorstwa Bree Barton i dać się przenieść w niezwykły magiczny świat.

 

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

Dane o książce:

Autor: Bree Barton
Seria: Heart of Thorns
Liczna stron: 520
Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Young

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz