Zachowaj ten moment na lata w sercu dziecka!

Nasza codzienność coraz częściej przypomina szalony rajd, w którym brakuje czasu na postoje. Złudzenie zatrzymywania czasu daje nam nagrywanie filmów i robienie zdjęć w czasie trwanie wyjątkowych uroczystości. Niestety najczęściej bywa tak, że nawet nie wywołujemy ich na papierze — więc nieuchronnie przepadają w naszych cyfrowych domach, jakimi są dyski pamięci i chmury danych. Istnieją jednak inne sposoby, aby wielki dzień, jakim jest chrzest święty, został z nami na dłużej.

Subtelna pamiątka chrztu świętego to piękny gest z tradycją!

Chrzest jest niezwykłą okazją dla każdego z nas — lecz bierzemy w nim udział zazwyczaj jako maleńkie dzieci — nie mamy zatem szans zapamiętać ani kwadransa z tego uroczystego dnia. 

Cała nadzieja w rodzicach, dziadkach i chrzestnych malca, który staje się częścią wspólnoty ludzi wierzących. Już od pokoleń istnieje tradycja, która nakazuje podarować dziecku na pamiątkę chrztu świętego niewielki, ale elegancki przedmiot, który może nosić przy sobie nawet jako dorosły już człowiek.

Obecnie bardzo popularny jest trend, który przedkłada aspekt praktyczny upominku ponad symbolikę — czyli wręczanie rodzinie ochrzczonego prezentu pieniężnego, który pokrywa koszty chrzcin lub czeka jako depozyt na spełnienie potrzeb dorastającego dziecka. Czy jednak jest coś cenniejszego od szczerego gestu, jakim jest wręczenie starannie wybranej pamiątki? Niejedna piękna pamiątka chrztu świętego czeka na stronie marko.pl. Jest to sklep jubilerski, który specjalizuje się w sprawianiu radości za pomocą szlachetnych drobiazgów — a więc to najbardziej odpowiednie miejsce dla twoich poszukiwań!

Jak jeszcze możesz podkreślić wyjątkowość chwili?

Bardzo piękną, a już prawie zapomnianą w dobie komunikatorów i e-maili sztuką, jest pisanie listów. Własnoręcznie spisane życzenia i kilka osobistych przemyśleń potrafią rozczulać i wzruszać, lecz przede wszystkim pomagają przywołać obecność drugiej osoby nawet po wielu latach od wydarzenia, które upamiętniają. Nawet kilka linijek tekstu napisanego twoją ręką może w przyszłości przywołać u kogoś cenne wspomnienia, przypomnieć twój charakter pisma i pokazać wielką okazję z przeszłości w nowym, bardziej osobistym świetle. Jeżeli chcesz pokazać, że ktoś jest dla ciebie naprawdę ważny — napisz mu to! 

Jeśli jesteś chrzestnym — wykaż się inicjatywą!

Rodzice chrzestni, to najważniejsze osoby podczas uroczystości chrztu. Symbolika zaszczytnej funkcji wymaga tego, by „chrzestny” stał na straży wiary dziecka i wspierał rodziców w ich trudach wychowawczych. Czasami od rodziców chrzestnych wymaga się drogich prezentów, które mają świadczyć o ich zaangażowaniu — lecz nie jest to dobra droga! Tak naprawdę liczą się szczere gesty i chęć do uczestniczeniu w życiu chrześniaka, a pierwszym z nich może być podarowanie mu medalika lub obrazka z wizerunkiem świętej rodziny, który ze względu na małe rozmiary może towarzyszyć mu w codziennej wędrówce przez życie.

Pamiętaj, że lepiej niż kosztowne podarunki przysłużą się dziecku twoje odwiedziny lub częste rozmowy telefoniczne. W taki sposób realnie zaskarbisz sobie zaufania szkraba, a tym samym zyskasz na niego wpływ i będziesz przy nim dokładnie wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Zaangażowanie w życie drugiej osoby nie polega przecież na kupowaniu jej prezentów i obdarowywaniu gotówką, lecz na uczestniczeniu w chwilach, które stanowią ważne etapy jej wędrówki. 

Jak wszyscy wiemy, życie nie składa się jedynie z dobrych chwil. Czasami nieoczekiwaną pomoc w trudnych momentach przynoszą nam uczucia i wsparcie naszych bliskich. Za pomocą symbolicznego przedmiotu podarowanego komuś przed laty, możesz być blisko tej osoby i wspierać ją szczerym uczuciem, które na zawsze zapieczętował mały, niepozorny prezent podarowany z okazji chrztu. 

*Artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz