Za co kochamy grillowanie?

zdjecie_grill Ciepłe majowe dni skłaniają nas do posiłków na świeżym powietrzu. Wraz z rodziną i znajomymi po prostu kochamy grillowanie. Moim zdaniem nie ma nic smaczniejszego niż kiełbasa z grilla, szaszłyki, kurczaki… Zgodzicie się z tym? 😉 Fanów grillowania jest naprawdę wiele i mam wrażenie, że z roku na rok ich przybywa. Trend ten widać gołym okiem, a badania nie pozostawiają złudzeń– grillowanie bije rekordy popularności wśród preferowanych aktywności na świeżym powietrzu. W końcu grillowanie, to nie tylko pyszne, proste jedzenie, ale też (jeśli nie przede wszystkim) spotkania w gronie rodziny, przyjaciół. Świeże powietrze nie tylko wzmaga apetyt, ale też ułatwia prowadzenie luźnych rozmów 🙂 Czy wiedzieliście, że badania pokazują, że blisko 66% Polaków deklaruje, że w każdy ciepły weekend urządzają grilla (wg. Millward Brown).

 Co dziś grillujemy?

Wszyscy, którzy są absolutnymi fanami grillowania, mają w czym wybierać. Już od przełomu kwietnia i maja, w większości sklepów można znaleźć pełny asortyment grillowy. Niektóre z nich przeznaczają nawet specjalnie wydzieloną strefę grillową, w której można znaleźć wszystkie przyrządy grillowe oraz produkty, które zadowolą najbardziej wymagającego konsumenta.  Na sklepowych półkach znajdziemy nawet gotowe produkty gotowe do wrzucenia na ruszt  – produkt jest już zamarynowany, co zaoszczędza czasu i sprzyja zorganizowaniu spontanicznych grillowych uczt. Pomimo sporej popularności gotowych produktów grillowych, królową rusztu pozostaje nadal zwykła kiełbaska. Badania pokazują, że ponad 80% Polaków deklaruje, że to właśnie kiełbasa jest produktem pierwszego wyboru w kontekście grilla. Na drugim miejscu plasuje się równie klasyczna karkówka – to danie wybiera ok. 60% ankietowanych. (badanie wg. MOSSO).

 Jak wybrać dobrą kiełbasę na grilla?

Przy wyborze produktów na grilla, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Pamiętajmy, że udany grill, to smaczny grill. Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu? „Kiełbasa nie powinna być za chuda, ale też nie może być zbyt tłusta. Najlepiej zdecydować się na kiełbasę wieprzową, lub delikatniejszą wieprzowo-drobiową. Pamiętajmy o tym, aby była odpowiednio „mięsna”  – tłumaczy Piotr Laskowski Dyrektor Marketingu i Sprzedaży z JBB. JBB przygotowało specjalną ofertę kiełbas smakowych przeznaczonych na grilla: kiełbasa grillowa z cebulą, kiełbasa grillowa z papryką, kiełbasa grillowa z pieczarkami oraz kiełbasę z serem, która cieszy się ogromną popularnością również przez cały rok. Coraz częściej na grillu pojawiają się również białe kiełbasy. – Należy tu wymienić i podkreślić szczególne walory smakowe kiełbasy białej rusztowej. Jej charakterystyczny smak i aromat uwydatnia się podczas grillowania– tłumaczy Laskowski.

Pamiętajmy, że wybór dobrych jakościowo produktów zagwarantuje niezapomniane doznania kulinarne i smakowe – nam i naszym kompanom podczas grillowej biesiady.

Print Friendly, PDF & Email

One comment

  1. Ewa says:

    Grillowanie, choć przez niektórych uważane za niezdrowe, osobiście uwielbiam. Zwłaszcza w tych pierwszych ciepłych miesiącach, kiedy to człowiek jest tak spragniony wyjścia z domu, zjedzenie posiłku na zewnątrz jest czymś wspaniałym.

Dodaj komentarz