Yerba Mate – roślina pobudzająca lepiej niż kawa

Yerba Mate zamiast kawyJuż w czasie studiów zaczęłam poszukiwania zamiennika kawy. Bo choć pobudzała mnie do życia, to niestety tylko na chwilę, a pita w większych ilościach sprawiała mi tylko kłopoty żołądkowe. I… chęci i siły na spędzenie długich godziny nad materiałami znikały.

zmęczenie

Na szczęście nie ma to jak przyjaciele 😉 Oni zawsze pomogą. I tak oto któregoś dnia przed kolejną stresującą sesją kolega poczęstował mnie Yerba Mate. Nie ukrywam, że na początku nie byłam zachwycona smakiem. Ale to nie miało znaczenia. Liczył się efekt jaki przyniosła. Yerba Mate pobudziła mnie lepiej niż kawa i nie miała efektów ubocznych. A do smaku z czasem i praktyką w przygotowaniu napoju się po prostu przyzwyczaiłam. Teraz Yerba Mate nie opuszcza moich kuchennych półek. Bo choć nie jestem już studentką, to energie (zwłaszcza przy dwójce małych dzieci) jest mi ciągle potrzebna.

Dlaczego warto wybrać Yerba Mate zamiast kawy?

  • energia uwalania z liści do naszego organizmu jest stopniowa i dłużej ją „czujemy” niż w przypadku kawy;
  • dzięki niej dostarczamy swojemu organizmowi mnóstwa witamin i minerałów, natomiast kawa w większych ilościach może spowodować wypłukanie cennego magnezu.

Warto postawić na naturę i spróbować tego co ma dla nas najlepszego. A jest to niewątpliwe znana i ceniona od lat (w szczególności przez mieszkańców Ameryki Południowej) Yerba Mate.

Ważne! Aby móc się cieszyć prawdziwą i wartościową Yerba Mate zakupcie ją w sprawdzonym miejscu. Ja polecam zajrzeć do sklepu internetowego Chatka z Yerba Mate

chatka z yerba mate

Tu znajdziecie nie tylko dobrej jakości Yerba Mate, ale też gamę niezbędnych akcesoriów do jej prawidłowego przyrządzenia oraz cenne wskazówki (zwłaszcza dla początkujących)Yerba Mate sklep

 

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz