„Wyspa” Victoria Hislop – recenzja

Dziś chciałabym napisać Wam kilka słów o książce „Wyspa” autorstwa Victorii Hislop. Książce pięknej, a jednocześnie poruszającej tak trudne tematy. Książce, od której tak ciężko było mi się oderwać. Jeśli lubicie sagi rodzinne, to z pewnością i wam się spodoba „Wyspa”. Choć od razu napiszę, że nie jest opowieść pełna radości, miłości i błahych rozterek. To dramatyczna opowieść o czterech pokoleniach rodziny rozdzielonej przez wojnę i straszną chorobę. Tu znajdziecie miłość, strach, ból, samotność, tęsknotę, wykluczenie z życia, trudne życiowe decyzje i cały wachlarz uczuć.

Autorka na kartach książki zabiera nas na Kretę, a dokładnie na wyspę Spinalonga, gdzie udajemy się wraz z Alexis. Przybywa ona na wyspę by poznać przeszłość swojej matki Sofi. Sofia za wszelką cenę starała się ukryć przeszłość swoją i swoich bliskich. Dlaczego? Co takiego wydarzyło się w tej rodzinie? Uchylę rąbka tajemnicy pisząc jedynie, że wyspa Spinalonga przez ponad 50 lat była miejscem, w które zsyłano chorych na trąd…

„Wyspa” to niezwykła opowieść o poszukiwaniu swoich korzeni, o poznawaniu prawdy o trudnej przeszłości, o cierpieniu, wybaczaniu, tragedii, bólu, ale też i miłości. Wachlarz emocji i uczuć jest ogromny. NIe brakuje w nim nawet nadziei. W końcu ona podobno umiera ostatnia… Takie bestsellery z księgarni TaniaKsiazka.pl, to coś po co warto sięgać. Ja uwielbiam takie poruszające i głębokie historie, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością, gdzie wszystko jest tak napisane, że aż ciężko uwierzyć, że ta historia nie wydarzyła się naprawdę. „Wyspa” to niezwykle realistyczna opowieść. Polecam każdemu na długie jesienne wieczory.

 

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz