Wypoczynek na Mazurach – czy to dobry pomysł?

Kraina Tysiąca Jezior, czyli Mazury, stanowią wspaniałe miejsce wypoczynkowe dla osób kochających leniuchowanie nad wodą oraz zwiedzanie. Dowodem na to może być skansen fortyfikacji Prus Wschodnich lub Giżycki Rejon Umocnień. To także miejsce, gdzie można spróbować swoich sił  żegludze. 

2600 jezior na terenie Mazur

Nie można mieć wątpliwości, że Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów przyrodniczych, gdzie na wszystkich czeka ponad 2600 jezior o różnej wielkości. Daje to powierzchnię ok. 486 km2. Nic więc dziwnego, że region ten nazywany jest Krainą Tysiąca Jezior, które otaczają lasy bogate w faunę i florę. Pobyt tutaj daje okazję do spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę i porę roku. Spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze lub też zwiedzając zabytki, których w tym regionie nie brakuje. Hotel w Iławie, którego ofertę można znaleźć na stronie https://grandhotel.tiffi.com/pakiety/, może stać się dobrą bazą wypadową, aby poznać uroki tego regionu.

Aktywny wypoczynek na Mazurach

Na Mazurach czas można spędzić w dowolny sposób. Do dyspozycji są wypożyczalnie, które oferują rowerki wodne, łódki, a nawet kajaki, dzięki czemu będzie można fajnie zaplanować czas nad wodą. Mając patent, będzie można zdecydować się na czarter żaglówki, dzięki czemu Mazury będzie można poznać od zupełnie innej strony. 

Schodząc na ląd, można pomyśleć o tym, aby zwiedzić najważniejsze zabytki. Na liście punktów do zobaczenia znaleźć można:

  • zamek w Nidzicy – jedna z najważniejszych siedzib zakonu Krzyżackiego;
  • sanktuarium maryjne w Świętej Lipce – stała tu kiedyś drewniana kaplica, która na pewien czas została zamieniona na szubienicę;
  • piramida w Rapie – nie trzeba jechać do Egiptu, aby podziwiać trójkątne budowle. Polska również ma swoje piramidy, a jedna z nich znajduje się na Mazurach. Jest to grobowiec rodziny Fahrenheidów;
  • Twierdza Boyen w Giżycku – w tym miejscu w dawnych czasach istniał nawet szpital. Dzisiaj jest to muzeum;
  • Wilczy Szaniec – miejsce, które było główną kwaterą Adolfa Hitlera, gdzie aktualnie działa Ośrodek Edukacji Historyczno-Przyrodniczej. 

 

To tylko kilka propozycji, które przypadną do gustu wszystkim turystom chcącym ten region poznać lepiej. W sezonie letnim urządzanych jest na Mazurach wiele imprez kulturalnych, które przyciągają m.in. miłośników muzyki country. Mazury są prawdziwym naturalnym cudem, gdzie do dnia dzisiejszego można cieszyć się zielonymi lasami o ogromnej powierzchni oraz jeziorami zachęcającymi do wodnej aktywności. 

/artykuł sponsorowany/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz