Wyjazd na święta – bezpieczeństwo i odszkodowania.

wyjazd na święta Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Zostało już zaledwie kilka dni. Jak każde święta tak i te są bardzo rodzinne. Osobiście nie wyobrażam sobie żadnych świąt bez najbliższych. Niestety nie zawsze jest to możliwe, aby cała rodzina spotkała się przy świątecznym stole. Dodatkowo biorąc ślub powiększamy grono najbliższych. My staramy się zawsze spotkać ze wszystkimi. Na szczęście nie dzieli nas, aż taka duża odległość. Dzięki czemu jednego dnia możemy spędzić święta w naszym domu drugiego pojechać w odwiedziny do teściów, a potem do mojej siostry (od której dzieli nas już większa odległość). Wszystko jest możliwe i do pogodzenia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wsiadając do samochodu, czy innego środka transportu pamiętajmy o bezpieczeństwie. Często przez „świąteczną gorączkę”, radość ze spotkania z bliskimi jesteśmy mniej uważni. Takie wyjazdy bywają niestety też niebezpieczne. Wzmożony ruch na drogach, nieuwaga innych kierowców (wynikająca np. ze zmęczenia) może doprowadzić do nieprzyjemnych zdarzeń. Ileż to razy staliśmy w korku z powodu jakiegoś wypadku. Jadąc na święta trzeba pamiętać nie tylko o wspaniałych wypiekach, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie i uwadze. Mój mąż stara się wybierać mniej uczęszczane trasy, bezpieczniejsze. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Zresztą nie mamy wpływu na innych uczestników drogi. A co jeśli jednak zdarzy się wypadek?

Gdy zostaniemy poszkodowani w wyniku wypadku komunikacyjnego może nam przysługiwać odszkodowanie, a nawet inne roszczenia w zależności od tego czy i jak duże ponieśliśmy obrażenia. Roszczeń nie uda się nam wyegzekwować bez odpowiedniej dokumentacji, a także (w niektórych przypadkach) bez fachowej pomocy prawnika. Warto pamiętać, że ubezpieczyciel podczas procesu przyjęcia szkody opierać się będzie na dostarczonej dokumentacji. Należy też pamiętać, aby bezpośrednio po zdarzeniu udać się do najbliższej placówki medycznej w celu przeprowadzenia badań powypadkowych. Do lekarza warto się udać nawet w przypadku, gdy nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Niestety często pojawiają się one z biegiem czasu. W trakcie ewentualnego leczenia i rehabilitacji należy gromadzić dokumentację potwierdzającą poniesioną szkodę oraz oczywiście tę potwierdzającą stan naszego zdrowia. Z tak przygotowanymi dokumentami warto udać się do Kancelarii, która przygotuje odpowiednie dokumenty i pomoże nam uzyskać odpowiednio wysokie odszkodowanie. Niestety firmy ubezpieczeniowe bardzo często zaniżają wysokość odszkodowań. Jeśli już zdarzy się Wam (czego nie życzę) wypadek – pójdźcie po poradę do fachowców i walczcie o to co wam się należy.

Ale… na początek przede wszystkim zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i bliskich czy to podczas wyjazdów świątecznych, czy każdych innych. Jedźcie spokojnie, bez pośpiechu, uważnie i co najważniejsze bezpiecznie. Aby móc cieszyć się w 100% z rodzinnych świąt.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz