Wyciskarka wolnoobrotowa – czy warto ją kupić?

Każdemu z nas zależy na tym, aby nasza dieta była jak najlepsza, jak najbogatsza w substancje odżywcze i jak najzdrowsza. To z tego powodu wybieramy mięso pieczone zamiast smażonego, gotujemy warzywa na parze zamiast w osolonej wodzie, a pomiędzy posiłkami chrupiemy warzywno-orzechowo-owocowe przekąski zamiast batonów, czipsów i innych nieszczególnie zdrowych produktów. Kupując wyciskarkę wolnoobrotową możemy nie tylko odświeżyć nieco nasz sposób przygotowywania posiłków, ale także zwiększyć udział zdrowych produktów w codziennym menu. Dlaczego warto kupić wyciskarkę? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

1. Po co nam wyciskarka?

2. Czy korzystanie z wyciskarki ma wpływ na dietę?

3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Po co nam wyciskarka?

Każdy z nas ma inne nawyki w zakresie gotowania i pracy w kuchni, a także korzysta z różnych narzędzi. Od tego, jak je wykorzystujemy zależy nie tylko jakość i walory smakowe, ale także skład mikro- i makroelementów zawartych w naszym posiłku. Wyciskarka wolnoobrotowa, w przeciwieństwie do sokowirówki, nie rozrywa owoców, a dzięki wolniejszej pracy powstałe soki i przeciery zawierają wszystkie te substancje odżywcze, które występują w owocach i warzywach w ich naturalnej, stałej formie. Wyciskarki do soków wolnoobrotowe sprawiają, żę możemy w łatwy i całkiem szybki sposób znacząco zwiększyć realizację codziennego zapotrzebowania na witaminy i inne mikroskładniki w naszej diecie, bez konieczności dokładania kolejnego stałego posiłku, a także będąc w stanie „przemycić” w soku te owoce czy warzywa, których na co dzień nie do końca lubimy – wystarczy użyć ich razem z innymi produktami, aby zamaskować ich smak.

 

Czy korzystanie z wyciskarki ma wpływ na dietę?

Jeżeli zaliczamy się do osób, które chętniej wypiją sok, niż zjedzą owoc lub warzywo, wyciskarki Hurom zdecydowanie poprawią jakość naszego codziennego menu. Dotyczy to szczególnie dzieci, które często miewają różne kaprysy żywieniowe, a które dużo łatwiej będzie nam nakłonić do wypicia szklanki soku, niż zjedzenia talerzyka różnych owoców. Dzięki korzystaniu z wyciskarki wiele osób obserwuje znaczący wzrost udziału warzyw i owoców w ich diecie, a choć trzeba co kilka dni uzupełniać ich zapas, wytworzone soki możemy spożywać do dowolnego posiłku w ciągu dnia, uzupełniając go dodatkowo o porcję witamin, mikroelementów i innych niezbędnych dla naszego organizmu substancji. W przypadku osób, które nie przepadają np. za warzywami, przygotowywanie soków jest genialnym patentem na „bezbolesne” zwiększenie ich udziału w jadłospisie – ot, wystarczy pomieszać je z owocami, by przełamać smak, a szklanka soku nadal będzie tak samo zdrowa, jak porcja tych samych warzyw w formie tradycyjnej.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup wyciskarki powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Zaliczają się do nich:

  • funkcjonalność: dobrej jakości wyciskarka potrafi zrobić sok niemalże ze wszystkiego, wliczając w to np. liście warzyw;

  • łatwe czyszczenie: szczególnie istotna informacja, jeżeli planujemy korzystać z urządzenia dzień w dzień;

  • zawartość zestawu: niektóre wyciskarki są dostępne w pakiecie z różnymi pojemnikami czy ostrzami, co czyni je bardziej uniwersalnym sprzętem.

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości maszynie, warto odwiedzić sklep Zdrovi.pl. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, którą markę lub model wybrać, zawsze możemy skontaktować się z obsługą klienta, która dostarczy nam odpowiednich informacji i ułatwi wybór odpowiedniej dla naszych potrzeb wyciskarki. Jedno jest pewne – gdy raz skorzystamy z tego urządzenia, nie będziemy chcieli żadnego innego soku.

Print Friendly, PDF & Email

7 comments

  1. kartkaa says:

    oczywiscie, ze warto!!! ja mam wolnoobrotowa Hurom i jest swietna, wydajna, solidna, niezawodna 🙂 jeden z moich najlepszych nabytkow jesli chodzi o wyposazenie kuchni 🙂

  2. tylomenka says:

    jane ze ma wplyw.. widze to po nas.. od czasu zakupy naszej wyciskarki wprowadzamy do organizmu wiecej witamin a ja w koncu nie mam problemu z podaniem owocow dzieciakom 😀

Dodaj komentarz