Witaminowa bomba – sok w walce z przeziębieniem

Witaminowa bomba – domowy sok na przeziębienie Lubicie domowe soki? My uwielbiamy. Choć nie ukrywam, że pojawiają się u nas też i dobrej jakości soki kupne – te głównie zabieramy ze sobą na wycieczki czy w trasę. Za to na co dzień króluje u nas wyciskarka wolnoobrotowa 😉 A to domowy Kubuś dla dzieci, a to jakiś zielony sok dla mnie. Tym razem przygotowałam sok na walkę z przeziębieniem. Ostatnio pojechaliśmy na małą wycieczkę w poszukiwaniu zimy i niestety wróciłam z niej nie tylko z dużym uśmiechem. Nie jest źle, więc walczę domowymi sposobami, a taki sok to witaminowa bomba, która zawsze stawia mnie na nogi. Polecam i Wam.

Przypominam Wam też o rabacie na zakup wyciskarki Kuvings. Warto z niego skorzystać, by zaoszczędzić 200 zł. Sprzęt nie jest tani, ale jest to inwestycja na lata!

Link do zakupów ze zniżką: http://www.zdroweimarkowe.pl/Promocja-Kuvings-Slodkie-Okruszki-clinks-pol-50.html

P.s. Czy wiedzieliście, że grejpfrut jest prawdziwą witaminową bombą. Miąższ jednego grejpfruta dostarcza więcej witaminy C niż zalecane dzienne zapotrzebowanie oraz jedną trzecią zalecanej dziennej dawki prowitaminy A. Warto go dodawać do soku, choć ma swój specyficzny smak 😉 Ale tu wystarczy dodać więcej słodkich jabłek i smak grejpfruta jest zamaskowany 😉

Składniki:

  • 2 pomarańcze
  • 1 grejpfrut
  • 7-8 małych jabłek
  • 2 duże marchewki
  • 1 pietruszka (korzeń)

Przygotowanie:

Pomarańcze, marchewki i pietruszkę obieramy. Z jabłek wycinam tylko ogonki (choć nie jest, to potrzebne).

Wszystko wrzucamy naprzemiennie do wyciskarki. Wyciskarka ma specjalny duży wlot, który sprawia, że nie ma konieczności krojenia owoców czy warzyw na mniejsze kawałki.

Sok najlepiej wypić od razu.

Smacznego

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz