Winietki ślubne – czy warto je kupić?

Podobno sezon ślubny trwa od maja do września. Zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Dobry czas na ślub jest zawsze. W końcu jeśli się kochamy, to bez względu na to czy świeci słońce czy są zimniejsze dni my będziemy szczęśliwi i dla nas będzie, to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Osobiście brałam ślub w październiku. I choć w tym roku miesiąc ten raczej nie zachwyca przyjemnymi temperaturami, ja pamiętam że tamtego dnia było ślicznie. Owszem coś „pokapało”, ale to jak już byliśmy w sali, a chwile później na niebie pojawiła się wspaniała tęcza. To podobno też dobry znak 😉 Ale dziś nie chciałabym rozpisywać się o przesądach, czy wspomnieniach (na nie przyjdzie jeszcze czas, bo rocznica mojego ślubu już tuż tuż), ale ale o samej organizacji wesela. Dziś kilka słów o małych winietkach na stół, o których ostatnio rozmawiałam dość długo z moimi znajomymi. Otóż padło podstawowe pytanie – czy warto je kupić?

Czym są winietki ślubne?

To w uproszeniu niewielkie karteczki umieszczane na stole lub stolikach, których rolą jest wskazanie gościom ich miejsca. Para młoda wcześniej ustala, gdzie posadzić gości, kto koło kogo będzie siedział.

Czy warto je kupić?

Jeśli lista Waszych gości jest duża, chcecie wywrzeć jak najlepsze wrażenie, to zdecydowanie warto kupić winietki. Stanowią one nie tylko „drogowskaz” dla gości, ale odpowiednio dobrane są też piękną ozdobą stołu weselnego. Dodatkowo mogą być miłą pamiątką. Sama mam dwie takie winietki ze ślubu moich znajomych, były tak urocze, że aż miło było patrzeć na wypisane na nich moje imię i nazwisko. Inni goście też byli pod wrażeniem. Pamiętajcie, aby winietki były spójne z pozostałymi elementami wystroju stołów.

Gdzie kupić takie winietki? Bogaty wybór różnorodnych winietek ślubnych znajdziecie w sklepie z papeterią ślubną zapi.pl Znajdziecie tam winietki o klasycznym wyglądzie, jak i te w nowoczesnym stylu. Wybór jest naprawdę bogaty. Mi osobiście najbardziej podobają się winietki nowoczesne

Moja koleżanka skłania się jednak do zakupu winietki z kolekcji Glamour

Oczywiście wybór należy do pary młodej. Ja już swój ślub i wesele mam za sobą 😉 Jednak uważam, że winietki to wspaniały i naprawdę uroczy pomysł na większe przyjęcia weselne. A jakie jest Wasze zdanie na temat winietek?

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

  1. Jadzia K. says:

    Takie winietki są świetne, miałam na swoim ślubie i polecam – brak niezręcznych sytuacji i „zaklepywania” miejsc. Aż by się chciało powrócić do tego dnia. 🙂 Bardzo zadbaliśmy z mężem o szczegóły, czy to o winietki, kotyliony, była też szkatułka na obrączki z poduszką… Coś pięknego. 🙂

Dodaj komentarz