Wielka Księga z Wypiekami. 100 przepisów i opowieści pachnących domowym ciastem. Recenzja.

Wielka Księga z Wypiekami. 100 przepisów i opowieści pachnących domowym ciastem.

Szelest kolorowego opakowania, zaciekawiona spoglądam do środka i… moi kochani bliscy zawsze wiedzą co wywoła uśmiech na mojej twarzy. Uwielbiam takie prezenty. “Wielka Księga z Wypiekami”, to połączenie smaku, inspiracji i codziennego życia. Nie jest, to typowa książka kucharska, w której znajdziemy kategorie i podkategorie ciast. Jest, to swoista historia ludzi, którzy kochają kuchnie i dzielenie się swoimi wyśmienitymi wypiekami z bliskimi.

Każda strona, to inny wspaniały słodki wypiek, któremu towarzyszy krótka historia. Przeglądając mój świąteczny prezent po raz pierwszy od razu zatrzymałam się na jednej ze stron, gdzie widniał bardzo nietypowy tytuł – “Mazurek ze śladem klapka”. W pierwszej chwili pomyślałam, że będzie, to przepis na mazurka, którego zdobienia będą przypominać tytułowego klapka. No cóż… faktycznie historia opowiadała o zdobieniu, ale… nie o takim jakie ja miałam na myśli 😉 Do przepisu na pysznego mazurka dołączona była opowieść z lat dziecinnych, gdy mały chłopczyk wszedł na balkon w celu lepienia śnieżnych kulek, które rzucał w swoich kolegów. Jakiś czas potem na stół trafiły pyszne ciasta… chłodzące się na balkonie. Gdy przyszło do podziwiania mazurkowego wypieku wszyscy goście wybuchnęli śmiechem, gdyż na jego środku… widniał wzór głęboko odciśniętego małego klapka 😉 Takich historii znajdziecie w tej książce o wiele więcej.

Wielka Księga z Wypiekami. 100 przepisów i opowieści pachnących domowym ciastem. 2 Wielka Księga z Wypiekami. 100 przepisów i opowieści pachnących domowym ciastem. 3

Jeśli kochacie słodkie wypieki tworzone z pasją i sercem, ta książka jest dla Was. Każdy, tu znajdzie coś dla siebie, od prostych muffinek, ciasteczek, babek, aż do pięknych i zapierających dech tortów. Każdy przepis napisany jest w sposób prosty i czytelny. Niektóre z nich posiadają miary w szklankach, inne w gramach. Dla ułatwienia na jednej ze stron podany jest również przelicznik popularnych wag i miar.

Ja osobiście jestem zachwycona moim prezentem i na pewno nie raz skorzystam z inspirujących 100 przepisów na słodkie wypieki. Tym bardziej, że na pierwszej stronie książki widnieje piękna dedykacja od moich bliskich:

“Aby ta książka była inspiracją do tworzenia jeszcze smaczniejszych dań, którymi będziemy się delektować”

 

 

Tytuł: Wielka Księga z Wypiekami. 100 przepisów i opowieści pachnących domowym ciastem.
Wydawca: Bakalland
Informacje dodatkowe: Wszystkie opowieści zostały nadesłane w ramach konkursu Festiwal Wypieków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz