Wichrowe Wzgórza. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki angielskiego

Nastał ciężki czas dla nas wszystkich. Jednak nie należy się poddawać, dołować, trzeba myśleć pozytywnie i wykorzystać, to że teraz tyle czasu spędzamy w domu. Więcej zabaw z dziećmi, więcej czasu dla rodziny i… więcej czasu dla siebie. W takich chwilach warto wziąć się za coś, co tak długo odkładaliśmy. Ja wzięłam się za naukę angielskiego. Mam już takie braki 😉 Dlatego tym razem zabrałam się za, to od zupełnie innej strony i zamówiłam książkę „Wichrowe Wzgórza„. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki angielskiego”. Takie książki anglojęzyczne, to naprawdę świetna sprawa. Czytamy znaną powieść, a przy okazji uczymy się słówek. Podczas czytania powieści w naturalny sposób przyswaja się konstrukcje leksykalno-gramatyczne i wzbogaca słownictwo. To świetna metoda. Oczywiście początki nie są łatwe, musimy się przyzwyczaić do tego, że czytamy coś w innym języku. Dlatego osobiście uważam, że te grubsze książki są do tego lepsze 😉

______________________________________________________________________________

A swoją drogą jest też taki fajny kurs języka angielskiego online – nazywa się SPEAKINGO i nauka polega na nim poprzez rozmowę po angielsku, żeby nie tylko rozumieć angielski, ale też potrafić coś powiedzieć po angielsku, polecam!

Wracając do książki. Chyba każdy z nas zna „Wichrowe wzgórza”? Jeśli nie książkę, to zapewne widzieliście choć fragment filmu. No przyznajcie się? 😉 Jeśli nie, to tym bardziej warto nadrobić zaległości i poznać historię Heathcliff i Cathy. Historię, która jest naprawdę mroczna… Młody Heathcliff wychowuje się w bogatej rodzinie, przez którą został przygarnięty. Wkrótce zakochuje się w Cathy  – córce swych przybranych rodziców. Pewnego dnia dziewczyna poznaje Edgara Lintona, który prosi ją o rękę. Heathcliff  od lat kocha Cathy, ale nie jak brat, ale jak mężczyzna. Dlatego, gdy dowiaduje się o zaręczynach ukochanej  ucieka z Wichrowych Wzgórz. Wraca po trzech latach już jako bogaty człowiek z silnym postanowieniem zemsty na rodzinie Lintonów.

Książkę możecie nabyć na stronie taniaksiazka.pl

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz