Uwikłana. Książka napisana przez życie.

Uwikłana Książka napisana przez życieDziś polecam wam kolejny bestseller. Książkę, która swoją tematyką odbiega od znanych mi dotąd treści, ale przez to wydaje się być jeszcze ciekawsza i bardziej wciągająca. „Uwikłana” to opowieść o życiu królowej narkotyków, tajnej agentce i zakładniczce. I co bardzo ciekawe nie jest, to fikcja literacka, ale oparta na faktach sensacyjna opowieść wiernie przedstawiająca obraz kryminalnego świata i arkana nielegalnego biznesu. Nie sposób się tu nie zgodzić ze słowami Daniel Muniowski:

„Żaden człowiek nie wpadłby na pomysł tak zawiłej i skomplikowanej fabuły. Widać, że tę książkę napisało życie i to jest w niej najbardziej przerażające. Rzeczy przebijające po tysiąckroć hollywoodzką fikcję dzieją się obok nas”

Główną bohaterką jest Pilar. Kobieta, która potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Ta niesamowicie bystra Kolumbijka, na przekór swojemu pochodzeniu, postanawia zostać stewardessą. Cechują ją nieodparty urok, zdolności manipulacyjne i niestety słabość do rzeczy zakazanych i niewłaściwych mężczyzn przez których to jej losy potoczyły się w niewłaściwym kierunku. Na pokładzie samolotu, w którym pracuje, poznaje swojego pierwszego męża Ernesta. To właśnie za jego sprawą wkracza w narkotykowy świat. Siła, wytrwałość, inteligencja i klasa pomagają jej wejść do tego twardego i krwawego biznesu, a potem (już z większym trudem) wydostać się by żyć w spokoju ze swoimi dziećmi. Niestety nie trwa to długo, gdyż jej drugi mąż w zamian za złagodzenie swojego wyroku sprzedaje informacje o niej do agencji rządowej zwalczającej narkotyki. Kontakty Pilar okazują się dla DEA kopalnią informacji o narkobiznesie. Pilar staje się przez to cenioną informatorką. Niestety ląduje również na „celowniku” ludzi, którzy zmienią jej życie w piekło…

Książka przedstawia nie tylko historię życia Pilar, ale także przebieg kariery pewnego policjanta związanego z walką z narkotykami. Bardzo szybko czytelnik orientuje się, że ich losy zetkną się w pewnym momencie, choć raczej zupełnie inaczej niż można się tego spodziewać.

Dzięki szczegółowym opisom rzeczywistości, głównie lat 80-tych, poznajemy narkotykowy świat oraz olbrzymią skalę problemu jakim jest walka z nim. Książka jest naprawdę wciągająca. Mocne opisy i prawdziwe wydarzenia są tak zaskakujące, że właściwie ciężko się od niej oderwać. Polecam dla tych, którzy mają ochotę przeczytać coś innego, prawdziwego (choć nie ukrywajmy przez to wstrząsającego), coś co napisało życie.

„Uwiekłana” Bruce Porter
Objętość: 472 strony
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Kobiece

taniaksiazka

 

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz