Uważaj, czego pragniesz Adele Parks – recenzja

Dziś kilka słów o książce, która pokazuje jak krucha może okazać się przyjaźń, gdy w grę wchodzą ogromne pieniądze. „Uważaj, czego pragniesz” Adele Parks to książka, która ukazuje ludzką chciwość. Pokazuje, że ludzie potrafią być naprawdę okropni, byleby tylko osiągnąć swój cel, zwłaszcza jeśli chodzi o duże pieniądze.

Zarys fabuły

Lexi i Jake Greenwoodowie są małżeństwem od prawie dwudziestu lat. Od piętnastu lat przyjaźnią się z Heathcote’ami i Pearsonami. Tradycją tych małżeństw były wspólne spotkania i skreślanie liczb totolotka. Zawsze tych samych. Pewnej sobotniej nocy wszystko się zmienia. Nieporozumienia, kłamstwo… Lexi wciąż tradycyjnie wysyła totolotka i… Wygrywa 18 milionów. Wydawać by się mogło, że to spełnienie marzeń. Lexi i Jake będą mogli za te pieniądze zapewnić przyszłość sobie i dzieciom. Niestety tak duże pieniądze zmieniają ludzi. Przyjaźń, lojalność i dobroć gdzieś znika, a w ich miejsce pojawia się zawiść, chciwość, a nawet agresja. Jak ta historia się skończy? Czy wygrana naprawdę należy się tylko temu małżeństwu? Do czego doprowadzi ludzka chciwość?

Takie historie na długo zostają w pamięci. Ta książka nie należy do lekkich. Autorka ukazuje nam drugie oblicze natury. Oblicze, które nie jest ładne. Ludzie okazują się źli, kłamliwi, chciwi. Żeby osiągnąć swój cel potrafią zranić i oszukać. Autorka świetnie to wszystko oddała na kartkach książki. I choć lektura nie lekka to czyta się ją naprawdę szybko i „przyjemnie”. Warto sięgać po takie nowości z Księgarni TaniaKsiazka.pl Nawet książka potrafi „otworzyć oczy” i dać do myślenia.

 

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz