Ubezpieczenie NNW dla dzieci – które wybrać?

To już ostatnie dni wakacji i przygotowań do szkoły. Wyprawka już skompletowana? My tą kwestię mamy już za sobą. Ale przed nami jeszcze wiele pytań i wyzwań. A jednym z nich jest nurtujące pytanie, które powraca wraz z początkiem roku szkolnego jak bumerang – czy wybór ubezpieczenia NNW oferowanego w szkole, to najlepsze rozwiązanie dla mojego dziecka?

Kiedy rusza szkoła lub przedszkole żaden rodzic nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Dlatego wielu rodziców wybiera szkolną ofertę ubezpieczenia dla uczniów, żeby mieć problem z głowy. Inni, ci bardziej drobiazgowi rodzice pomyślą, że przecież ubezpieczenie proponowane przez szkołę powinno być korzystne, bo jest grupowe, czyli negocjowane dla wszystkich uczniów czy przedszkolaków. Pamiętajmy, by wybrać najlepiej, bo wypadków w szkole jest niestety coraz więcej.

Co jest korzystniejsze – ubezpieczenie szkolne czy ubezpieczenie NNW dla dzieci dostępne online?

Niestety często okazuje się, że jest to mit. Ubezpieczenie pociech proponowane przez szkołę lub przedszkole nie jest atrakcyjne. Wystarczy wpisać odpowiednie hasła do przeglądarki, by się przekonać jak szybko ów mit upada. Ubezpieczenie szkolne potrafi być nawet dwukrotnie droższe od ubezpieczenia NNW dla dzieci dostępne online. (Jak porównać atrakcyjność ofert ubezpieczenia NNW dla dzieci – https://portbroker.pl/ubezpieczenie-nnw-dzieci-cz-iii/).

Wybór oferty szkoły nie zaoszczędzi też Waszego czasu. Ubezpieczenie dziecka online trwa krócej, niż wypełnienie deklaracji przystąpienia do szkolnego ubezpieczenia. A jeżeli macie więcej niż jedno dziecko, to odpada dostarczanie składki do różnych opiekunów, bo w jednym miejscu ubezpieczysz online całe swoje potomstwo, od przedszkolaka po studenta.

Ważne jest też to, że gdy ubezpieczymy nasze dzieci online otrzymujemy natychmiast mailowo certyfikat potwierdzający zawarcie ubezpieczenia NNW. Nie musimy prosić o numer polisy wychowawcy klasy, gdy dojdzie do wypadku i trzeba zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela. Albo gdy chcemy wysłać nasze dziecko na kolonie i trzeba potwierdzić zawarcie ubezpieczenia NNW dla przyszłego kolonisty. Mamy certyfikat na mailu i już.

Można długo wymieniać zalety ubezpieczeń NNW zawieranych przez internet. Na przykład, że oferty online mają więcej wariantów niż oferty przedstawiane w szkołach lub przedszkolach dzięki czemu pozwalają rodzicom lepiej dopasować zakres ochrony do indywidualnych cech swojego dziecka. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden element ubezpieczenia NNW dla dzieci, którego nie znajdziemy w szkolnych ofertach czyli na pomoc prawną. Pomoc prawną otrzymuje rodzic, gdy dojdzie do wypadku dziecka. Obejmuje ona czynności związane ze zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela i dalszą procedurą, aż do uzyskania pełnego odszkodowania. Zatem pomoc prawna pozwala powierzyć prowadzenie sprawy o odszkodowanie specjaliście i daje rodzicom dodatkowy czas, by zająć się leczeniem dziecka.

A jakie jest Wasze doświadczenie w tej kwestii? Jakie Wy wybierzecie ubezpieczenie dla swojego dziecka? Jeśli jeszcze nie dokonaliście wybory sprawdźcie ofertę na stronie https://fundacja.portbroker.pl/form Pamiętajcie, by nie bagatelizować tej kwestii, bo statystyki dotyczące wypadków w szkole są przerażające.

Print Friendly, PDF & Email

11 comments

  1. AniaiDominik says:

    I takie konkretne artykuły lubię. Osobiście gubię się w tym wszystkim, ale w tamtym roku nie byłam zadowolona z ubezpieczenia oferowanego przez szkołe, więc przyjrzę się temu

  2. Daria says:

    U mnie w szkole nie ma wogóle możliwości ubezpieczyć dziecka. Zrezygnowali z tego 🙁 Zostaliśmy z tym sami. Jedni rodzice ubezpieczają inni nie Ja chcę ale ofert w brud. Może ta spełni moje oczekiwania. Zależy mi też by było tania nie przelewa nam sie

Dodaj komentarz