Turbometabolizm – recenzja

„Turobometabolizm”,to zdawałoby się kolejna książka poruszająca znany temat przyczyn powstania chorób cywilizacyjnych, do których należy zaliczyć otyłość, cukrzycę, choroby serca i inne choroby metaboliczne. Jednak w przeciwieństwie do wielu książek poruszających ten temat, ta pozycja jest napisana w sposób naprawdę ciekawy. Nie znajdziemy w niej wyłącznie suchych lekarskich pojęć. Całość jest napisana w taki sposób, aby dotrzeć do czytelnika, aby pomóc mu zrozumieć i co najważniejsze, aby pomóc mu wybrać właściwą drogę w swoim życiu. Drogę zmian na lepsze. Drogę, która prowadzi do zdrowia i szczęścia. Dr Pankaj Vij porównuje naszą współczesną dietę do konia trojańskiego:

„To tak, jakby wróg chciał nas podbić i zachęcał nas do uzależnienia się od diety opartej na przetworzonym jedzeniu naładowanym cukrem, tłuszczem i solą oraz odartym z ochronnej, naturalnie zwalczającej choroby superżywności”4

Dr Pankaj Vij zaleca, aby wprowadzić w życie pięć podstawowych czynników, w których znajduje się prawidłowe żywienie, ćwiczenia, zarządzanie stresem i jakością snu, jak również odpowiednie więzi społeczne. Autor podkreśla, że więzi społeczne pomagają zbudować odporność emocjonalną, która jest podstawą zdrowego jedzenia i aktywnego życia. Wprowadzając te czynniki można poprawić jakość swojego życia, odwrócić choroby i poprawić zdrowie.

Jak to zrobić? I czy dokładnie jest tytułowy „turbometabolizm”? O tym dowiecie się po przeczytaniu całej książki. Autor rozplanował książkę zgodnie z programem, który przepisuje swoim pacjentom zmagającym się z chorobami metabolicznymi czy cukrzycą.

Książka pełna jest wiedzy, ale też i ciekawostek. Autor obala niektóre mity dotyczące np. tłuszczu czy tego jakoby woda zimna lepiej wspomagała metabolizm. Książka jest pełna takich ciekawostek. Na jej końcu oczywiście znajdziecie również ciekawe i zdrowe przepisy np. na pieczone brokuły z czosnkiem lub cytrynowe risotto z kalafiorem.

„Turbometabolizm”
Autor: Vij Pankaj
Objętość: 304 strony
Wydawnictwo: Vital

 

logo__zdrowepodejscie

http://zdrowepodejscie.pl/

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz