Trzy i pół sekundy. Recenzja.

Trzy i pół sekundyTa książka wzruszy Was do łez… nie da się jej zapomnieć i odłożyć choćby na chwilę. Jeśli już weźmiecie ją do ręki, to na pewno spędzicie przy niej długie wieczory. “Trzy i pół sekundy” Amandy Prowse, to niesamowicie wzruszająca i jednocześnie wstrząsająca historia o radzeniu sobie ze stratą. Stratą największą jaka może dotknąć każdego rodzica.

W książce poznajemy losy pewnej rodziny – Grace, Toma i małej Chloe. Grace to kobieta, która spędza większość czasu w pracy często przez to odpychając swoją córeczkę. Jednak w głębi serca kocha swoje dziecko, choć nie umie tego pokazać. Tom natomiast spędza czas w domu i zajmuje się córeczką. Niestety dziewczynka ma chore migdałki, co skłania jej rodziców do zabiegu. Zabieg miał być jednodniowy. Niestety straszny los przygotował inny plan… Operacja przebiega dobrze, rodzina wraca do domu, jednak do małego ciałka wdarł się wirus zwany sepsą. Chloe umiera, a Grace i Tom nie mogą pogodzić się ze stratą najcenniejszego Skarbu… Jak potoczą się losy małżeństwa? Czy poradzą sobie ze stratą? O tym musicie przeczytać sami.

Książka to nie tylko opowieść o stracie, bólu, radzeniu sobie w takiej sytuacji. Jest to też historia choroby, strasznej choroby jaką jest sepsa. Każdy rozdział zaczyna od tego, jakie objawy ma ta straszna choroba. Sepsa, to taki cichy zabójca, jeżeli nie zostanie od razu wykryta. Warto zapoznać się z jej objawami, aby nie dać jej wygrać.  

Osobiście byłam bardzo przejęta całą historię, uroiłam nie jedną łzę, ale… przeczytałam książkę do końca. Polecam ją i Wam, choć na pewno nie jest to łatwa lektura zwłaszcza dla rodziców. 

Tą i inne książki dla kobiet znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl Warto zajrzeć i uzupełnić swoją biblioteczkę.

 

„Trzy i pół sekundy” Amandy Prowse
Objętość: 312 stron
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Kobiece

taniaksiazka

 

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz