Topper na tort – sprawdź, co warto o nim wiedzieć

Torty towarzyszą nam przy wielu okolicznościach. Nikt chyba nie jest w stanie wyobrazić sobie urodzin, wesela, Chrztu Świętego lub Pierwszej Komunii bez tego słodkiego dodatku. Mimo iż jest on wspaniały sam w sobie, warto udekorować go różnymi dodatkami, np. topperem na tort. Co to takiego i do czego służy? Jak wybrać najlepszy wariant? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Czym jest topper na tort?

Czym tak właściwie jest topper na tort? Jest to nic innego, jak dekoracja, którą umieszcza się na górze lub na boku wypieku. Jest to możliwe dzięki długiemu szpikulcowi – wbija się go w wybrane miejsce na torcie. Toppery mogą przybierać różne formy. Występują w postaci napisów, cyfr, dat lub prostych, symbolicznych grafik. Mogą być białe, czarne, zielone, niebieskie, różowe, mniejsze lub większe, proste lub nieco bardziej rozbudowane. Niezależnie od wyboru, pełnią jedną istotną funkcję — podkreślają celebrowaną okazję. Pozwalają zaakcentować ważne wydarzenie, skupiając uwagę na bohaterze lub bohaterce spotkania.

Jakie są rodzaje topperów na tort?

Już wiesz, czym jest topper. Pora zatem, byś dowiedział się, jakie są ich rodzaje. Jak już wspominaliśmy, ten rodzaj dekoracji może być umieszczany w dwóch miejscach – na szczycie tortu lub na jego boku. To jednak nie wszystko – wyróżnić można toppery wykonane ze sklejki oraz z plexi. Czym się charakteryzuje każdy z nich?

Toppery na tort ze sklejki

Sklejka jest wdzięcznym materiałem, który ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Wykorzystuje się ją także do produkcji topperów – i nic w tym dziwnego. Właściwości tego materiału sprawiają, że wykonane z niego dekoracje są trwałe i odporne na działanie różnych czynników. Występują w kolorze naturalnego drewna, co również dodaje im uroku.

Toppery z plexi

Plexi to kolejny materiał, który ma swoje zastosowanie w produkcji topperów. Dzięki temu, że plexi można szybko zabarwić na inny kolor, możesz wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych. Przekonasz się o tym, odwiedzając kategorię e-sklepu Miniowe Formy 3D – https://mf3d.com.pl/toppery-do-tortu. Znajdziesz tam nie tylko matowe, lecz także połyskujące warianty, obok których z całą pewnością nikt nie przejdzie obojętnie. Plexi jest wytrzymałym i solidnym materiałem – wystarczy, że odpowiednio zadbasz o swój topper i będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń producenta, a posłuży Ci przez naprawdę długi czas. Dzięki temu nawet po upływie wielu lat dekoracja będzie stanowiła pamiątkę wspaniałych chwil.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz