Top 5 life hacków, dzięki którym Wasze życie stanie się zdrowsze, a Wy wreszcie znajdziecie czas dla siebie?

Zaczniemy może banalnie, bo od stwierdzenia, że zdrowy dieta to podstawa zdrowego stylu życia. Tyle tylko, że ciężko ją wprowadzić. Cóż, prawda jest taka, że mając mało czasu szukamy szybkich rozwiązań, które niekoniecznie są dobre dla organizmu. Wiadomym jest, że mając trochę wolnego czasu wolimy spędzać go…na kanapie, a nie na aktywnościach fizycznych. Ale czas na zmiany. Otóż dziś przedstawimy top 5 naprawdę fajnych life hacków, dzięki którym życie staje się zdrowsze, a przy tym można zaoszczędzić sporo czasu.

Top 1:Zakupy? Tylko internetowe

Są osoby, które uwielbiają robić zakupy, ale są też takie, które stoją niejako po drugiej stronie barykady, czyli zupełnie nie lubią tego robić – rzecz jasna najczęściej dotyczy to kupowania ubrań, ale i jedzenia. Ale prawda jest taka, że o ile z ubrań można zrezygnować, tak z jedzenia już nie. Na szczęście można i w tym temacie życie sobie ułatwić. Zamiast stać w kolejkach i denerwować się, że nie można znaleźć danego produktu, lepiej od razu dać na luz i zamawiać rzeczy przez sieć i to z dostawą do domu. O ile zakupy ubrań czy butów coraz częściej robimy właśnie przez Internet, to jednak ze „spożywką” sytuacja wygląda nieco inaczej, a to duży błąd. W końcu wiele sklepów oferuje taką możliwość i jeszcze transport do domu. To naprawdę świetne rozwiązanie, które pozwoli Wam zaoszczędzić czas. Możecie go wykorzystać choćby na poczytanie książki.

Top 2: Jedzenie? Tylko zdrowe i w formie cateringu

Cóż, gotowanie nie należy do najprzyjemniejszych form spędzania czasu. Ale przecież zdrowe jedzenie to podstawa. Tyle tylko, że czasem trudno jest znaleźć natchnienie i pomysł na przygotowanie zdrowych dań. Do tego oglądanie programów kulinarnych prowadzi do kompleksu, bo kucharzom jedzenie zawsze wychodzi idealne, a do tego nie robią przy tym bałaganu (cóż, magia telewizji), a my po gotowaniu mamy kuchnię niczym po tornadzie. Samo sprzątanie zajmuje więcej czasu niż gotowanie, a summa summarum smak dania i tak pozostawia wiele do życzenia, zatem najłatwiej jest po prostu zamówić pizze czy kebab. A jak można się domyślić tak nie może być i to nie tylko dlatego, że dania są niesmaczne i wysokokaloryczne, ale przede wszystkim dlatego, że dania są niezdrowe. Pamiętajcie, że zdrowa dieta zmniejsza ryzyko wielu chorób, choćby serca czy nowotworowych, a przy tym pozwala utrzymać prawidłową wagę. Na szczęście można cieszyć się smacznymi i zdrowymi daniami, a przy tym nie spędzać wiele czasu w kuchni. Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Możemy Wam polecić dietę pudełkową z Czeladzi. Posiłki są zbilansowane, ale i obłędnie smaczne, a przy tym wcale niedrogie.

Top 3: Aktywność? Codzienna

Zapomnieliśmy wspomnieć, że możecie wybrać dietę pudełkową na cały dzień, ale też postawić na obiady z dowozem z Czeladzi. Na zdrowy styl życia składa się nie tylko dieta, ale też aktywność fizyczna. Ale jak znaleźć na nią czas? To proste. Wystarczą tylko małe zmiany. Zamiast samochodu wybierajcie rower. To rozwiązanie pozwoli Wam sporo zaoszczędzić, ale też ominąć korki. A gdy nie macie zbyt dobrej kondycji to także nie jest problem, bo zawsze możecie zdecydować się na rower elektryczny, który posiada wspomaganie. To naprawdę dobra opcja, bo nadal pedałujecie, ale nie wymaga to od Was takiego wysiłku, a przy tym możecie osiągnąć większą prędkość. Swoją drogą taka aktywność wzmocni Wasze mięśnie i wymodeluje sylwetkę.

Top 4: Zdrowie? Także psychiczne

Można odnieść wrażenie, że zdrowie psychiczne jest często bagatelizowane. Dochodzi do tego, że osobom z depresją udziela się rad typu „weź się za siebie”, co jest przerażające i głupie. Czas to zmienić. Tutaj nie powinno być stygmatyzacji, ale zapewne miną jeszcze lata, nim ludzie nie będą wykazywać się impertynencją. Jednak nie ma się co przejmować, czas zadbać o siebie, co obejmuje też ochronę zdrowia psychicznego. Gdy czujecie, że coś jest nie tak wybierzcie się do psychiatry.

Top 5: sprzątanie? Tak, ale z pomocą

Aby zdrowo żyć i mieć czas dla siebie, czasem trzeba odpuścić, choćby sprzątanie. Zawsze można posprzątać kolejnego dnia. Zresztą warto wykorzystać też smart rozwiązania. Tutaj mamy na myśli choćby roboty sprzątające. Zamiast zmywać naczynia ręcznie, włóżcie je do zmywarki. Zamiast prasować, użyjcie parownicy. W końcu życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz