Top 10 książek dla dzieci

czytamy

Jak wiecie jestem nie tylko zapaloną kucharką i blogerką, ale przede wszystkim mamą dwójki wspaniałych maluchów, które tak jak ja kochają również książki. To one w coraz większych ilościach pojawiają się w naszym domu. Nowe póki są niezbędne, zwłaszcza w pokoju dla dzieci. Bo cóż jest piękniejszego niż czytanie maluchom do snu i… wspólne przeżywanie wspaniałych przygód z ulubionymi bohaterami książek. Wiem, że i wśród Was jest wiele mam, które tak jak jak i moje maluchy cenią prawdziwą i dobrą książkę (a nie tylko telewizyjne kreskówki). Dlatego postanowiłam przygotować specjalnie dla Was nasze top 10 książek dla dzieci. Nie sposób byłoby w zestawieniu umieścić wszystkie pozycje, więc skupiłam się tylko na ulubionych 😉 A na końcu tego wpisu mam dla Was NIESPODZIANKĘ

Top 10 książek dla dzieci – nasze propozycje

KUBUŚ I PRZYJACIELE. NOWA WIELKA KSIĘGA OPOWIEŚCI

top 10 książek dla dzieci (1)

Przygody sympatycznego (choć głupiutkiego) misia ze Stumilowego Lasu zna chyba każdy. To ponadczasowa bajka dla każdego dziecka. Uczy, cieszy, bawi. Każda przygoda pokazuje coś innego, niosąc ze sobą wspaniały przekaz pokazujący prawdziwą przyjaźń, jej magię i siłę. Moje dzieci uwielbiają słuchać opowieści o Puchatku i jego przyjaciołach. W książce znajdzie aż 8 opowiadań na wiele wspaniałych wieczorów.

GDY SMOK SIĘ WPROWADZA PONOWNIE

top 10 książek dla dzieci (2)

Ta książka ma w sobie coś magicznego, coś co spowodowało, że moje dzieci mogą ją przeglądać bez końca. A córeczka zawsze śmieje się na głos z niektórych obrazków. Może, to fakt, że w książce tak jak i u nas w życiu starszego dziecka zachodzą zmiany wraz z pojawieniem się braciszka?

W książce nie znajdziecie wiele tekstu, jest on po prostu nie potrzebny. Ilustracje są tak wymowne i piękne, że ta pozycja nie może się nie podobać.

MAKS I OWOCOWY BAL

top 10 książek dla dzieci (3)

Krótkie opowiadania o przesympatycznym Maksie, które nie tylko uczą, ale też bawią. Polecam Wam całą serię „Świat Maksa”. Książeczki idealne dla najmłodszych. Mój synek je uwielbia. To jedne z tych bajek przy których uśmiech pojawia się na twarzy 🙂

FRANKLIN I DZIDZIUŚ

top 10 książek dla dzieci (4)

Polecam Wam nie tylko tą książkę, ale całą serię o żółwiku Franklinie. Każda książeczka opowiada inną historię ucząc przy tym małego słuchacza kolejnych rzeczy. W przypadku tej bajki żółw Franklin chce się dowiedzieć, jak to jest mieć rodzeństwo. Dowiaduje się przy tym, że wiąże się to nie tylko z zabawą i przyjemnościami (jak myślał na początku), ale także z pewnymi wyrzeczeniami.

NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE BRACI GRIMM

top 10 książek dla dzieci (6)

W naszym zestawieniu, jak i na naszych domowych półkach nie mogło oczywiście zabraknąć klasycznych, ponadczasowych, pięknych baśni Braci Grimm. Warto poznać nasze pociechy z baśniami na których wyrośliśmy my sami.

MARTYNKA. TWOJE DOBRANOCKI

top 10 książek dla dzieci (7)

Jeśli nie znacie serii bajek o Martynce, to naprawdę Wam je polecam. Ta sympatyczna dziewczynka uczy, bawi i wzrusza każdą małą dziewczynkę. Jej przygody są nie tylko ciekawe i przykuwające uwagę dziecka, ale też pięknie zilustrowane. W książce znajdziecie aż 16 opowiadań. Każde z nich czyta się z czystą przyjemnością. Nie sposób nie polubić małej Martynki.

WIERSZE NA DŁUGIE WIECZORY

top 10 książek dla dzieci (11)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć wierszy. Moje dzieci je uwielbiają. Nie ukrywam, że ja również. W pięknie wydanej i zilustrowanej książce znajdziecie wiersze polskich poetów piszących dla dzieci. Warto mieć taką książkę, bo większość maluchów uwielbia gdy mama lub tata czytają im krótkie, dźwięczne wiersze.

BAMBI ARTI

top 10 książek dla dzieci (12)

Przepięknie zilustrowany powrót do klasyki. Tej książki nie muszę chyba nikomu mocno opisywać. Warto, aby nasze pociechy też poznały historie, które znamy i my 😉

SAMOCHODY

top 10 książek dla dzieci (8)

Pięknie zilustrowana książeczka dla maluchów, które tak jak mój synek po prostu uwielbiają samochody 😉 Bajeczka jest nie tylko pełna przesympatycznych ilustracji, ale znajdziemy w niej również treści edukacyjne. Każda historia czegoś uczy i ma swój morał. Warto poczytać ze swoim synkiem lub pozwolić mu, aby na podstawie obrazków sam układał własne historie 😉

DISNEY KSIĘŻNICZKA. SKARBCZYK MELODII

top 10 książek dla dzieci (10)Jeśli tak, jak ja macie w domu małą księżniczkę, która do tego wprost kocha śpiewać, to warto kupić jej taką książeczkę w prezencie. Gwarantuję ogromną radość i wiele uśmiechu dla Was, bo nic nie cieszy tak bardzo jak rozbawione rozśpiewane dziecko. I choć moja córeczka już troszkę wyrosła z tej książki, to nadal po nią sięga by zaśpiewać wspólnie z księżniczkami.

 

 A teraz obiecana niespodzianka!

Z okazji 1 urodzin księgarnia internetowa Livro przygotowała dla Was rabat ważny do końca tygodnia

1200x628-swietuj-urodziny-livro_urodziny-blog-002

Print Friendly, PDF & Email

5 comments

Dodaj komentarz