Telefon w dzisiejszych czasach, to… ? Czy da się już bez niego żyć?

Telefon w dzisiejszych czasach, to … Czy da się już bez niego żyć? No właśnie? Czy ktoś wyobraża sobie bez niego już dzień? W pracy, w trasie, w domu, po prostu na co dzień. Dzwonimy, piszemy, obsługujemy przeróżne aplikacje, sprawdzamy co dzieje się w na świecie, odpowiadamy na maile, robimy zdjęcia… Ach ja robię ich naprawdę dużo 😉 Staram się uchwycić wszystkie najważniejsze momenty z moimi maluchami, w końcu tak szybko rosną… Telefon w dzisiejszych czasach ma zupełnie inny wydźwięk niż kiedyś. Kiedyś miał tylko dzwonić. Pamiętacie telefony stacjonarne? Te nie miały tylu opcji 😉 I ten kabel… Daleko z nim nikt nie zaszedł. Choć moja przyjaciółka specjalnie kupiła tak długi kabel, że wędrowała z nim po całym domu. Jak sobie przypomnę ten widok, to aż mi się uśmiech na ustach pojawia 😉 Telefony stacjonarne nie były też takie kosztowne. Nie trzeba było tak o nie dbać.

W obecnych czasach wszystko się zmieniło. Moja koleżanka Ania mówi, że bez telefonu „czuje się jak bez ręki”. Jak jej telefon wylądował w naprawie nie mogła się odnaleźć… Mam wrażenie, że jest już od niego uzależniona. Dla takich ludzi odpowiednie zabezpieczenie telefonu, to podstawa. Ostatnio np. mój znajomy wyrzucił kolejnego iPhona do kosza. Dosłownie 🙁 A te telefony zdecydowanie nie należą do najtańszych. No cóż… znajomy pracuje w takiej branży, że często musi gdzieś wejść, coś sprawdzić i o upadek telefonu nie trudno. A starczyłoby go odpowiednio zabezpieczyć. Jak? Tu odpowiedzią jest oczywiście dobry pokrowiec do iphone 7 Odpowiednio dobrany potrafi naprawdę uniknąć niepotrzebnych wydatków i stresu. Ja akurat posiadam inny telefon, ale nauczona doświadczeniem zawsze zakupuję pokrowiec. Pamiętam jak kiedyś jeden z moich maluszków po prostu wytrącił mi mój telefon z ręki. Niby upadł z małej wysokości, a efekt… Popękany ekran i brak możliwości włączenia telefonu 🙁 Oczywiście nie byłam zbyt szczęśliwa, ale czy byłam aż tak załamana jak Ania. Raczej nie. Dla mnie telefon to nie wszystko.

A jak jest u Was? Wyobrażacie sobie dzień bez telefonu? Ja go czasem po prostu odkładam, zostawiam gdzieś głęboko w torebce. Dlaczego? Bo są też inne ważniejsze rzeczy i od telefonu można odpocząć 🙂 A co najważniejsze – są moje dzieci! Z nimi żaden, choćby najlepszy na świecie telefon nie ma szans 😉

A jak jest u Was? Odkładacie choć na chwilę telefon czy nie umiecie się już z nim rozstać?

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz