Tajemnicze historie z pogranicza światów Tadeusz Oszubski – recenzja

Lubicie niesamowite historie, przy czytaniu których ciarki chodzą wam po plecach? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje was książka Tadeusza Oszubskiego „Tajemnicze historie z pogranicza światów„. Przyznam wam szczerze, że książka miała być dla męża. Jednak wiedziona ciekawością… I ja ją przeczytałam.

W książce Tadeusza Oszubskiego znajdziecie zbiór 28 historii związanych ze znanymi postaciami z mitologii czy historii. Historie są próbą wyjaśnienia mitów i różnych tajemnic sprzed wieków lub tych z całkiem bliskich nam czasów. Choć każda historia jest dość krótka, to naprawdę może zaciekawić. Czy Midas istniał naprawdę?  Kto jest autorem do dziś nierozszyfrowanego manuskryptu Voynicha? Czy to możliwe, że Krzysztof Kolumb był synem polskiego króla? To tylko niektóre z pytań. Historia nie tylko próbują rozwiązać zagadki. Niektóre z nich mogą wręcz wywołać ciarki na plecach… Zwłaszcza jeśli, tak jak ja będziecie je czytać o tak późnej godzinie.

Czy podobały mi się książka Tadeusza Oszubskiego „Tajemnicze historie z pogranicza światów”? Odpowiem krótko – tak. Choć chciałabym więcej. Po przeczytaniu każdej historii czułam mały niedosyt. Myślę, że każda z 28 historii śmiało mogłaby być podstawą dobrej, dłuższej książki. Może kiedyś ktoś się zainspiruje książką Tadeusza Oszubskiego? Czas pokaże. Takie tajemnicze historie z księgarni TaniaKsiazka.pl naprawdę potrafią zainteresować i … zaskoczyć.

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiażka.pl

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz