Szybki kurczak z warzywami w dessingu 1000 wysp

Szybki kurczak z warzywami w dessingu 1000 wyspDziś propozycja na szybki obiad. Danie przygotujecie na jednej patelni. Szybki kurczaka z warzywami w dressingu 1000 wysp, to doskonała propozycja obiadowa dla zabieganych. Mieszankę warzyw możecie wybrać dowolną, w zależności od własnych upodobań smakowych. Spróbujcie.

Szybki kurczak z warzywami w dessingu 1000 wysp (2)

Składniki:

  • 1 pojedyncza pierś z kurczaka
  • około 1/2-3/4 łyżki przyprawy do kurczaka*
  • 3 solidne gaście ulubionej mieszanki warzyw na patelnią (u mnie zmieszane dwie mieszanki)
  • olej do smażenia
  • około 2 cm pora
  • 3 łyżki Dressingu 1000 Wysp Folwark

*można użyć inne ulubionej mieszanki do kurczaka – ilość zależy od Waszych upodobań smakowych, uważajcie jedynie na ilość soli w mieszance, żeby danie nie było za słone (w mojej była ilość minimalna, więc pozwoliłam sobie na większą ilość przypraw)

Przygotowanie:

Na patelnię z około 2 łyżkami oleju wykładamy pokrojoną w kostkę lub paski pierś z kurczaka, całość posypujemy przyprawą do kurczaka (* patrz wcześniejsze wskazówki). Mieszamy, aby przypawa pokryła mięso. Obsmażamy.

Gdy kurczak będzie już dobrze (, ale nie za mocno) obsmażony dodajemy oleju i wsypujemy mieszankę mrożonych warzyw na patelnię. Co jakiś czas mieszając smażymy do zmięknięcia warzyw. Pod koniec smażenia (, gdy warzywa już prawie dojdą) dodajemy 3 łyżki Dressingu 1000 Wysp. Gdy warzywa już zmiękną ściągamy patelnię z ognia. Posypujemy dowolnie posiekanym porem i od razu podajemy smacznego.

Smacznego

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz